نخستین موج گرمای تابستان به اروپا رسید

نخستین موج گرمای تابستان به اروپا رسید
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اروپا بزودی با نخستین موج گرما در سال جاری روبرو خواهد شد. در اسپانیا، پرتغال و ایتالیا از هم اکنون دمای هوا به طرز چشمگیری افزایش یافته و از روز سه

آگهی

اروپا بزودی با نخستین موج گرما در سال جاری روبرو خواهد شد. در اسپانیا، پرتغال و ایتالیا از هم اکنون دمای هوا به طرز چشمگیری افزایش یافته و از روز سه شنبه فرانسه و کشورهای دیگر نیز به این گرمای کم سابقه دچار خواهند شد.

همچنین، در هفته جاری شهروندان و گردشگران بویژه در این سه کشور توریستی باید خود را برای مقابله با خطر گرمازدگی آماده کنند.

دمای هوا در شهرهای جنوبی اسپانیا از مرز ۴۴ درجه سانتیگراد گذشته و در کوردوبا به ۴۳ درجه رسیده است. رکورد امسال دمای هوا در مادرید نیز ۴۱ درجه گزارش شده است. در روزهای آینده در بسیاری از شهرهای ایتالیا و فرانسه نیز دمای هوا به چهل درجه خواهد رسید.

کارشناسان هواشناسی هم چنین پیش بینی کرده اند که موج گرما در روزهای آینده مناطق جنوبی بریتانیا را هم تحت تأثیر قرار دهد.

به جز در جنوب اروپا، در بقیه مناطق این قاره بیشتر ساختمان ها فاقد سیستم سرمایشی هستند و در روزهای گرم تابستان، کودکان و افراد سالمند در این مناطق در معرض گرمازدگی و از دست دادن آب بدن خود قرار دارند.

رسیدن موج گرما به اروپا علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای گردشگران، روزه گرفتن در ماه رمضان را نیز برای مسلمانان این قاره دشوار کرده است.

کارشناسان فرآیند گرمایش کره زمین را علت اصلی پربسامد شدن دوره های گرمایی تابستان در اروپا و سایر نقاط کره زمین می دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی با شعار «لختش کنید»؛ دختران نوجوان اسپانیایی قربانی پخش تصاویر برهنه جعلی شدند

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد

جذب نیرو برای اوکراین توسط شرکت «جی‌.او‌.ای تاکتیکال» چه تفاوتی با فعالیت واگنر برای روسیه دارد؟