نخستین موج گرمای تابستان به اروپا رسید

نخستین موج گرمای تابستان به اروپا رسید
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اروپا بزودی با نخستین موج گرما در سال جاری روبرو خواهد شد. در اسپانیا، پرتغال و ایتالیا از هم اکنون دمای هوا به طرز چشمگیری افزایش یافته و از روز سه

آگهی

اروپا بزودی با نخستین موج گرما در سال جاری روبرو خواهد شد. در اسپانیا، پرتغال و ایتالیا از هم اکنون دمای هوا به طرز چشمگیری افزایش یافته و از روز سه شنبه فرانسه و کشورهای دیگر نیز به این گرمای کم سابقه دچار خواهند شد.

همچنین، در هفته جاری شهروندان و گردشگران بویژه در این سه کشور توریستی باید خود را برای مقابله با خطر گرمازدگی آماده کنند.

دمای هوا در شهرهای جنوبی اسپانیا از مرز ۴۴ درجه سانتیگراد گذشته و در کوردوبا به ۴۳ درجه رسیده است. رکورد امسال دمای هوا در مادرید نیز ۴۱ درجه گزارش شده است. در روزهای آینده در بسیاری از شهرهای ایتالیا و فرانسه نیز دمای هوا به چهل درجه خواهد رسید.

کارشناسان هواشناسی هم چنین پیش بینی کرده اند که موج گرما در روزهای آینده مناطق جنوبی بریتانیا را هم تحت تأثیر قرار دهد.

Record breaking heat across western Europe this week – here's Wednesday with parts of France smashing 40C. pic.twitter.com/n8XQClipBS

— MetDesk (@metdesk) junio 29, 2015

به جز در جنوب اروپا، در بقیه مناطق این قاره بیشتر ساختمان ها فاقد سیستم سرمایشی هستند و در روزهای گرم تابستان، کودکان و افراد سالمند در این مناطق در معرض گرمازدگی و از دست دادن آب بدن خود قرار دارند.

رسیدن موج گرما به اروپا علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای گردشگران، روزه گرفتن در ماه رمضان را نیز برای مسلمانان این قاره دشوار کرده است.

کارشناسان فرآیند گرمایش کره زمین را علت اصلی پربسامد شدن دوره های گرمایی تابستان در اروپا و سایر نقاط کره زمین می دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان