مردم یونان می گویند به همه پرسی پاسخ منفی خواهند داد

مردم یونان می گویند به همه پرسی پاسخ منفی خواهند داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تجمع مردم در مقابل پارلمان یونان ادامه دارد. خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «هزاران نفر از مردم اینجا در مقابل پارلمان جمع شده اند تا حمایت خود را

آگهی

تجمع مردم در مقابل پارلمان یونان ادامه دارد. خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «هزاران نفر از مردم اینجا در مقابل پارلمان جمع شده اند تا حمایت خود را از تصمیم نخست وزیر برای برگزاری همه پرسی اعلام کنند. تظاهرات کنندگان از مردم می خواهند روز یکشنبه با پاسخ نه در این همه پرسی، به برنامه های ریاضت اقتصادی دردناک خاتمه بدهند.»

این همه پرسی بر سر پیشنهادات ارائه شده از سوی وام دهندگان به یونان برای ادامۀ کمک ها به این کشور انجام می شود.

یکی از تجمع کنندگان می گوید: «ما باید یک نه بزرگ به طلبکاران بگوییم. پیشنهادات آنها نمی تواند عملی شود و ما این دولت را برای ادامۀ چنین برنامه های ریاضت اقتصادی انتخاب نکرده ایم.»

یکی دیگر از شهروندان نیز می گوید: «طی پنج سال گذشته این برنامه ها فقر مطلق را در کشور حاکم کرده و جوانان مجبورند برای یافتن کار به آنسوی مرزها بروند. ثروت کشور ما به حراج گذاشته شده و حال زمان ان است که آینده مان را خودمان به دست بگیریم.»

الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان روز دوشنبه در سخنانی گفت پاسخ منفی مردم به این همه پرسی می تواند موقعیت یونان در ادامۀ مذاکرات را محکم تر کند. نخست وزیر یونان همچنین تاکید کرده است در صورتیکه مردم یونان به این همه پرسی و پیشنهادات ارائه شده از سوی طلبکاران پاسخ آری بدهند، وی از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

الکسیس سیپراس باقی ماندن در منطقۀ پولی یورو را انتخاب این کشور عنوان کرده و تاکید کرده است این کشور همچنان تمایل دارد در صورت موفق بودن ادامۀ مذاکرات، در حوزۀ پولی یورو بماند.

یونان امیدوار است بعد از این همه پرسی و در صورت منفی بودن پاسخ مردم، دوباره با طلبکاران بر سر میز مذاکره بنشیند. همه پرسی در مورد این پیشنهادات قرار است روز یکشنبه، پنجم ژوییه برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهلت بازپرداخت یکی از اقساط قرض یونان نیمه شب سه شنبه به سر می آید

عفو بین‌الملل «تداوم فرسایش» حقوق بشر در فرانسه در سال ۲۰۲۳ را محکوم کرد

واکنش مسئولان به تحصن حامیان فلسطینی‌ها در دانشگاه‌های آمریکا؛ دانشجویان چه می‌خواهند؟