تعطیلی بانک ها و صف های طویل خودپردازها در یونان

تعطیلی بانک ها و صف های طویل خودپردازها در یونان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صف خودپردازها در یونان طویل تر می شود و دولت یونان برای پیشگیری از شوک بحران مالی، بانکهای این کشور را تا روز سه شنبه آینده تعطیل اعلام کرده است

آگهی

صف خودپردازها در یونان طویل تر می شود و دولت یونان برای پیشگیری از شوک بحران مالی، بانکهای این کشور را تا روز سه شنبه آینده تعطیل اعلام کرده است.

شهروندان یونانی فقط می توانند تا روزی ۶۰ یورو از باجه های خودپرداز دریافت کنند، اما خریدهای اینترنتی محدودیتی ندارد.

تعطیلی بانک ها به ویژه دشواری هایی را برای بازنشستگان ایجاد کرده است. یک فرد بازنشسته می گوید: «ما منتظر مقرری مان هستیم. ما یک عمر کار کرده ایم تا الآن راحت باشیم اما آنها ما را فریب می دهند. ما برای گرفتن پول خودمان، دسترنج خودمان، باید مثل گداها اینجا منتظر بمانیم. ما را دم در نگه داشته اند، هیچکس بیرون نمی آید که خبری به ما بدهد. شبکه های تلویزیونی حالا یک چیز می گویند و یک ساعت بعد یک چیز دیگر. همه ما را دیوانه کرده اند.»

بازنشسته دیگری می گوید: «بله، ما سرگردان شده ایم. تنها من حساس نیستم، همه سرگردان و بلاتکلیف هستند. من حتی منتظر روزهای بدتر از این هستم.»

پایتخت یونان در روزهای اخیر شاهد تظاهرات موافقان و مخالفان اقتصاد ریاضتی بوده است. قرار است روز سه شنبه تظاهراتی در حمایت از اتحادیه اروپا در آتن برگزار شود.

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان، تصمیم به برگزاری یک همه پرسی در این کشور درباره پذیرش یا رد پیشنهاد وام دهندگان خارجی گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط قیمت ها در بورس های عمده جهان بر اثر بحران مالی یونان

یونان بانک های خود را تا هفتۀ آینده تعطیل می کند

مردم یونان از همه پرسی استقبال می کنند