Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پیامدهای گریز گردشگران از تونس

پیامدهای گریز گردشگران از تونس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مغازه های بسته، خیابانهای خلوت، رستورانها و قهوه خانه های خالی ؛ اینها مناظر امروزِ شهر ساحلی سوسه در تونس اند، شهری که تا همین چند روز پیش سرشار از

آگهی

مغازه های بسته، خیابانهای خلوت، رستورانها و قهوه خانه های خالی ؛ اینها مناظر امروزِ شهر ساحلی سوسه در تونس اند، شهری که تا همین چند روز پیش سرشار از گردشگران شاد بود. حمله تروریستی اخیر در تونس، صنعت گردشگری این کشور را عمیقاً تحت تأثیر قرار داده است.

یک مغازه دار می گوید:«این حمله تأثیر خیلی بدی روی ما گذاشت، به خصوص روی کارمان در زمینه گردشگری، ما آدمهای معمولی هستیم، باید شکمِ خانواده مان را سیر کنیم، فقط از خدا می خواهیم کمکمان کند».

پیشخدمتِ یک قهوه خانه هم می گوید:«اگر وضعیت در تونس همینطور بماند، باید دنبال کارِ دیگری برویم، من شاید به خارج بروم یا به اروپا مهاجرت کنم، ایتالیا یا فرانسه. از طرف دیگر بعضی ها برای پول درآوردن مجبور به دزدی، آدم ربایی و موادفروشی می شوند، گروههای تروریستی هم بعضی ها را فریب می دهند تا با آنها همکاری کنند، آنها را شستشوی مغزی می دهند تا تروریست بشوند، آنها ناگهان از افراد معمولی به آدمهایی با ریش و عمامه تبدیل می شوند که به اسمِ اسلام جهاد می کنند».

تونسی ها موفق شدند از شرّ رژیم دیکتاتوری که برای سالها این کشور را کنترل می کرد خلاص شوند با این امید که بتوانند زندگی بهتری داشته باشند اما خودشان را درگیرِ نزاع های سیاسی و حمله های تروریستی می بینند، حمله هایی که نمی توان گفت کی و کجا روی خواهند داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات علیه تروریسم در تونس

یادگاری سفر یا «آت و آشغال»؟ بساط سوغاتی‌های جنسی و توهین‌آمیز از بارسلون جمع می‌شود

واکنش‌ها به تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران در کانادا؛ ایران اقدام اتاوا را «مشمئز کننده» خواند