Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

همه پرسی یونان می تواند سرنوشت یورو را تغییر دهد

همه پرسی یونان می تواند سرنوشت یورو را تغییر دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از تشکیل جلسه فوق العاده کابینه یونان، نخست وزیر این کشور الکسیس سیپراس اعلام کرد بزودی کشورش به استقبال یک همه پرسی برای بررسی پیشنهاد وام

آگهی

پس از تشکیل جلسه فوق العاده کابینه یونان، نخست وزیر این کشور الکسیس سیپراس اعلام کرد بزودی کشورش به استقبال یک همه پرسی برای بررسی پیشنهاد وام دهندگان اروپایی خواهد رفت.

این همه پرسی پنجم ژوییه برگزار خواهد شد. اعضای دولت این کشور برگزاری این همه پرسی را تبلور واقعی دموکراسی در اروپای امروز می دانند.

گئورگه کاتروگالوس، وزیر اصلاحات اداری یونان به خبرنگار ما گفت: “حالا نوبت به مردم یونان رسیده است تا سرنوشتشان را بدست خود رقم بزنند. امروز دموکراسی در اروپا به بوته آزمایش گذاشته خواهد شد. اروپایی ها باید خودشان برای اجرای سیاستهای سختگیرانه اقتصادی تصمیم بگیرند.”

وزیر بهداشت یونان، پاناجیوتیس کوروبلیس، هم گفت: “ما در منطقه مالی یورو می مانیم، ما به توافقی می رسیم که چشم انداز روشنی برای آینده کشورمان داشته باشد. تدابیر سختگیرانه ما را به جز بسوی فاجعه به جای دیگری نمی برد.”

خبرنگار ما در اتن می گوید: “ آخرین همه پرسی یونان به سال 1974 و زمانی باز می گردد که یونانی ها بین حکومت سلطنتی و جمهوری انتخابشان را انجام دادند. اینبار موضوع متفاوتی در میان است اما از حساسیت بالایی برخوردار است. نتیجه این همه پرسی نه تنها آینده یونان بلکه آینده اروپای واحد و یورو را نیز تعیین خواهد کرد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیپراس اروپا را غافلگیر کرد؛ طرح یک همه پرسی برای بررسی پیشنهاد وام دهندگان به یونان

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است