Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

امیدها و نگرانی های یونانی ها نسبت به همه پرسی کمک مالی اروپا

امیدها و نگرانی های یونانی ها نسبت به همه پرسی کمک مالی اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان با غافلگیر کردن اروپا گفته است که طرح کمک مالی اروپا در پنجم ژوئیه سال جاری یعنی هشت روز دیگر به همه پرسی گذاشته می

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان با غافلگیر کردن اروپا گفته است که طرح کمک مالی اروپا در پنجم ژوئیه سال جاری یعنی هشت روز دیگر به همه پرسی گذاشته می شود.

شهروندان آتن نسبت به این همه پرسی نظرات متفاوتی دارند. برخی از آن استقبال و برخی دیگر انتقاد کرده اند.

یکی از ساکنان آتن که نسبت به این همه پرسی خوشبین است گفت:«اینکه بحث همه پرسی پیش آمده به این معنا نیست که مساله به این اندازه فاجعه بار است. دست کم نخست وزیر نظر مردم را جویا می شود. ما نباید تا این اندازه نگران باشیم و اینطور به نگرانی دیگران دامن بزنیم.»

دیگری که نظر محالفی دارد افزود: « بحث از همه پرسی سالها پیش برای سیپراس غیرقابل قبول بود و حالا برای او اقدامی به جاست؟ منطقی است که نسبت به موضوع نگران باشیم. ما ناراحتیم و می توانید ببینید که دیگران نیز همین احساس را دارند. از اینرو عجیب نیست.»

برخی نیز شرایط را ایده آل نمی بینند و گرچه به ساختار قدرت انتقاد دارند اما عملگرایانه با موضوع برخورد می کنند، از جمله شهروندی که گفت: «گر ما بعنوان ملت یونان خودمان قدرت داشتیم، من می گفتم در برابر حوزه پولی یورو قرار گیریم و مقاومت کنیم. اما چنین قدرتی نداریم و فکر می کنم نمی توانیم به اروپا پشت کنیم. ما در اروپا هستیم و برای ماندن در حوزه یورو و اتحادیه اروپا باید گفتگوی واقعی صورت گیرد.»

یونانی ها نگران از وضعیت مالی کشورشان هستند و همچنان پول هایشان را از بانکها بیرون می کشند.

خبرنگار یورونیوز در آتن گفت: «درست پس از آنکه نخست وزیر یونان از برگزاری همه پرسی سخن گفت، بسیاری از اعضای دولت اعلام کردند که هیچ مشکلی بانکها را تهدید نمی کند اما مردم یونان طوری دیگر فکر می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همه پرسی یونان می تواند سرنوشت یورو را تغییر دهد

سیپراس اروپا را غافلگیر کرد؛ طرح یک همه پرسی برای بررسی پیشنهاد وام دهندگان به یونان

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان