دستگیری همسر فرد مظنون به حمله تروریستی در فرانسه

دستگیری همسر فرد مظنون به حمله تروریستی در فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی حمله تروریستی به یک کارخانه تولید گازهای صنعتی در جنوب شرقی فرانسه، علاوه بر شخصی بنام یاسین صالحی که بعنوان فرد مظنون معرفی شده، همسر او نیز

آگهی

در پی حمله تروریستی به یک کارخانه تولید گازهای صنعتی در جنوب شرقی فرانسه، علاوه بر شخصی بنام یاسین صالحی که بعنوان فرد مظنون معرفی شده، همسر او نیز دستگیر شده است.

به گفته پلیس فرانسه همسر فرد مظنون ضمن ابراز بی اطلاعاتی از ارائه هرگونه جزئیات خودداری کرده است.

محلی که صبح روز جمعه در فرانسه مورد حمله قرار گرفت، یک کارخانه آمریکایی در شهر کوچکی به نام سنت کنتن فالاویر است. این محل در منطقه ایزر در جنوب شرقی فرانسه قرار دارد.

بر اساس گزارش های اولیه، مهاجمان با کوبیدن یک خودرو به ساختمان این کارخانه باعث وقوع چند انفجار مهیب شدند. به گفته رئیس جمهوری فرانسه در این حمله یک نفر کشته و دو تن مجروح شده اند.

یاسین صالحی که پس از حمله، توسط یک مامور آتش نشانی دستگیر شد، یک جوان ۳۵ ساله فرانسوی است که به دلیل ارتباط با گروههای سلفی در سال ۲۰۰۶ در فهرست افراد تحت نظر از سوی مقام های امنیتی فرانسه بود که حکم تحت نظر بودن او در سال ۲۰۰۸ تمدید نشد.

پس از این حادثه برنارد کازنوو وزیر کشور فرانسه عازم محل شد. وی گفت: «ممکن است که این کار یاسین صالحی باشد. این شخص در سال 2006 در فهرست افراد تحت نظر بود که حکم تحت نظر بودن او در سال 2008 تمدید نشد.»

از سوی دیگر، امانوئل والس، نخست وزیر فرانسه خوستار تشدید تدابیر امنیتی در مناطق حساس استان رون آلپ شد. کمیته ضد تروریستی وزارت کشور فرانسه نیز تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است.

این دومین بار طی سال جاری میلادی است که در فرانسه حمله تروریستی روی می دهد. در ژانویه گذشته دو حمله جداگانه در پاریس ۱۷ کشته برجا گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟

آثار هنرمندان گمنام و سرشناس ایرانی در نمایشگاه «بنیاد فرح پهلوی» در پاریس