Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ترویج راگبی در میان نوجوانان برزیلی

ترویج راگبی در میان نوجوانان برزیلی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برزیل کشوری که نامش با فوتبال عجین شده در تلاش است تا پیش از بازی های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶، با اجرای طرحی ورزش کمتر شناخته شده راگبی را در میان

آگهی

برزیل کشوری که نامش با فوتبال عجین شده در تلاش است تا پیش از بازی های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶، با اجرای طرحی ورزش کمتر شناخته شده راگبی را در میان نوجوانان و جوانان این کشور ترویج دهد.

راگبی هفت نفره از جمله ورزش هایی است که برای نخستین بار پس از سال ۱۹۲۴ در ریودوژانیرو رسما به جمع بازیهای المپیک می پیوندد.

مسئول اجرای این طرح در یکی از مناطق فقیر نشین حومه ریودوژانیرو می گوید: «بچه ها با بسیاری از عادات مربوط به تکنیک های انفرادی در فوتبال به اینجا می آیند. عاداتی نظیر تلاش برای تصاحب توپ و باز کردن فضا در اطراف خود که در یک بازی گروهی جواب نمی دهد. آنها می خواهند توپ را تا آخرین نقطه از زمین در دست گیرند وهمه را تا رسیدن به هدف دریبل کنند. ولی در یک مدت زمان کوتاه دو ماهه متوجه شده اند که اینگونه عمل کردن در راگبی جواب نمی دهد. در این ورزش کار گروهی بسیار اهمیت دارد.»

با چهل و شش هزار نوجوانی که برای نخستین بار از دو سال پیش به این ورزش روی آورده اند، راگبی اینک یکی از پویاترین ورزش ها در برزیل محسوب می شود.

فدراسیون راگبی برزیل قصد دارد طی سالهای آینده با گسترش کمپین موسوم به «به سوی راگبی» در میان مدارس و مراکز اجتماعی تعداد علاقه مندان این ورزش را به دویست هزار نفر افزایش دهد. بدون شک حضور موفقیت آمیز این ورزش در المپیک می تواند بهترین تبلیغ برای آن باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

شگفتی‌سازی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه می‌یابد؟ انگلستان دومین حریف ایران در جام جهانی

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»