Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هشدار ملکه بریتانیا نسبت به چند دستگی در اروپا

هشدار ملکه بریتانیا نسبت به چند دستگی در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ملکه بریتانیا روز چهارشنبه در جریان دیدار از آلمان نسبت به چند دستگی در اروپا هشدار داد و خواستار حفظ دستاوردهای به دست آمده پس از جنگ جهانی دوم شد

آگهی

ملکه بریتانیا روز چهارشنبه در جریان دیدار از آلمان نسبت به چند دستگی در اروپا هشدار داد و خواستار حفظ دستاوردهای به دست آمده پس از جنگ جهانی دوم شد.

سخنان ملکه الیزابت دوم در حالی ایراد می شود که دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا برای باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا به دنبال مذاکره با این اتحادیه پیش از برگزاری همه پرسی در بریتانیا است.

یوآخیم گاوک، رئیس جمهور آلمان در ضیافت شام با حضور ملکه بریتانیا گفت که آلمان خواستار مذاکراتی سازنده در مورد اصلاحات مورد نظر بریتانیا است زیرا بریتانیا بخشی از اروپاست و اتحادیه اروپا به بریتانیا نیاز دارد. به گفته رئیس جمهوری آلمان، اروپایی متحد و قویتر بر پایۀ ثبات، صلح و آزادی برای همگان استوار است.

ملکه الیزابت دوم نیز در جریان ضیافت شام با حضور رئیس جمهور و صدراعظم آلمان گفت: «آقای رئیس جمهور! ما در زندگی مان شاهد بهترین و بدترین لحظات قاره مان بوده ایم. مشاهده کردیم که با چه سرعتی امور می تواند بهبود یابد، در عین حال به سختی باید برای حفظ دستاوردهای پس از جنگ جهانی [دوم] تلاش کنیم. می دانیم که چند دستگی در اروپا خطرناک است و ما باید در غرب قاره همچون شرق آن در برابر این امر مقاومت کنیم.»

این پنجمین سفر ملکه بریتانیا به آلمان است و تا روز جمعه نیز ادامه خواهد یافت. ملکه بریتانیا به همراه همسرش شاهزاده فیلیپ روز پنجشنبه به فرانکفورت می رود و روز جمعه نیز از اردوگاه کار اجباری برگن- بلسن در شمال این کشور بازدید خواهد کرد.

ملکه بریتانیا ۸۹ ساله است و ۶۳ سال از سلطنتش می گذرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی

انتقاد از گرانی کباب ترکی در آلمان، برخی سیاستمداران پیشنهاد یارانه کباب می‌دهند