آمریکا برای تقویت ناتو، سرباز و تسلیحات نظامی به حوزه بالتیک می فرستد

آمریکا برای تقویت ناتو، سرباز و تسلیحات نظامی به حوزه بالتیک می فرستد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایالات متحده آمریکا بر آن است تا به منظور تقویت ناتو، یک تیپ نظامی متشکل از ۵۰۰۰ سرباز و تسلیحات نظامی سنگین به اروپای مرکزی و شرقی اعزام کند. آشتون

آگهی

ایالات متحده آمریکا بر آن است تا به منظور تقویت ناتو، یک تیپ نظامی متشکل از ۵۰۰۰ سرباز و تسلیحات نظامی سنگین به اروپای مرکزی و شرقی اعزام کند.

آشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا که در حال دیدار از تالین، پایتخت استونی است، در یک نشست خبری ضمن موقتی خواندن این اقدام گفت: «متاسفانه ما می بایست زمانی را به حرف زدن درباره اقدامات اخیر روسیه اختصاص می دادیم. اقداماتی که در اروپا و بویژه در حوزه بالتیک با هدف برگشتن به دوران جنگ سرد گذشته انجام می دهد.»

کشورهای حوزه بالتیک که از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به فدراسیون روسیه و بحران در شرق اوکراین نگران توسعه طلبی های مسکو هستند از این تصمیم آمریکا استقبال کرده اند.

اسون میکسر، وزیر دفاع استونی گفت: «ما در مورد ورود به جنگ سردی تازه و نوعی رقابت تسلیحاتی حرف نمی زنیم. ما برآن نیستیم که در حوزه دریای بالتیک با پوتین وارد موازنه قدرت شویم و تانک در برابر تانک و هلیکوپتر در برابر هلیکوپتر قرار دهیم.»

پیشتر این تصمیم آمریکا خشم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را برانگیخته بود. او در واکنش به این تصمیم از تولید ۴۰ موشک جدید قاره پیما تا پایان سال جاری میلادی با هدف تقویت زرادخانه هسته ای کشورش خبر داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست‌وزیر استونی بابت ارتباط شوهرش با روسیه برای استعفاء تحت فشار قرار گرفت

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟