Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پلیس لاس وگاس و تدابیر تازه برای مهار خشونت

پلیس لاس وگاس و تدابیر تازه برای مهار خشونت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی برخی از ادارات پلیس در ایالات متحده آمریکا ابتکارات و تمرین های تازه ای را برای مهار ناآرامی های شهری به کار گرفته اند. از جمله آنها

آگهی

گزارش تفصیلی

برخی از ادارات پلیس در ایالات متحده آمریکا ابتکارات و تمرین های تازه ای را برای مهار ناآرامی های شهری به کار گرفته اند. از جمله آنها اداره پلیس لاس وگاس است. شهری که رکورد دار خشونت و سهل انگاری نیروهای پلیس و نیز اشتباهاتی است که به کشته شدن افراد مظنون منجر شده است. برای درس گرفتن از تجارب گذشته از این پس قرار است نیروهای پلیس در اینجا تمرین های ویژه ای را دنبال کنند.

هدف از این تمرین ها جلوگیری از تکرار سناریوهای فاجعه آمیزی است که پیش از این در فرگوسن، بالتیمور و لس آنجلس روی داده است. خشونت نیروهای پلیس اخیرا شورشها و تظاهراتی را در برخی ایالات آمریکا برانگیخت. استفاده بی رویه نیروهای پلیس از خشونت منشاء وقایع تاسف باری بود که می توانست روی ندهد.

سروان مت مک کارتی از اداره پلیس لاس وگاس می گوید: «میت وانید شلیک کنید؟ بله به احتمال زیاد، اگر معیارهای مربوط به استفاده از تیراندازی برای کشتن را تامین کرده باشد. اما یک تشکیلات باید این پرسش را هم مطرح کند که آیا شلیک کردن واقعا لازم است؟»

در لاس وگاس همه چیز در سال 2011 با ماجرای مرگ استنلی گیبسون، یک کهنه سرباز جنگ روی داد. فردی که از بیماری روانی رنج می برد و هنگام حادثه غیر مسلح بود. یک رشته اشتباهات و ناکارآمدی ها سبب شد تا یک نیروی پلیس به سوی او شلیک کند و او را از پای درآورد.

فردی که شاهد ماجرا بوده می گوید: «آنها (ماموران پلیس) مدام تکرار می کردند “دست ها را بالا بگیرید و خارج شوید” در حالی که آن فرد در حد مرگ ترسیده بود. آنها می توانستند صبر بیشتری به خرج دهند، من مطمئنم.»

نیروهای پلیس می آموزند تا در موقعیت های مختلف وضعیت های گوناگون را مورد بررسی قرار دهند. لاس وگاس در سال 2010 شاهد بالاترین میزان درگیریهای مسلحانه بود که نیروهای پلیس در آن دخیل بودند. شمار تیراندازی های نیروهای پلیس در این سال بیست و پنج مورد بود که در سال 2013 به سیزده مورد کاهش یافت. این میزان سال گذشته با اندکی افزایش به شانزده مورد رسید. منتقدان می گویند این کافی نیست و این آمار بازهم باید کاهش یابد.

ویلیام سوسا، مدیر مرکز مطالعات جرایم و سیاست های قضایی در دانشگاه نوادا (واقع در لاس وگاس) از جمله این افراد است. او می گوید: «آنچه ما در لاس وگاس شاهد بودیم مشابه آن چیزی است که در دیگر نقاط روی داده است. اکنون مشخص است که سیاستگذاری و آموزش در کاهش شمار درگیر شدن افسران پلیس در تیر اندازی ها تاثیر دارد.»

بسیاری از هم اکنون خواستار آن شده اند که این تجربه پس از لاس وگاس در دیگر ادارات پلیس در سراسر آمریکا نیز به اجرا گذاشته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تداوم اعتراض‌ها به جنگ غزه در دانشگاه‌های آمریکا؛ پلیس ۱۰۰ نفر را در بوستون دستگیر کرد

بیش از ۱۳۰ نفر در تحصن حمایت از غزه در محوطه دانشگاه نیویورک دستگیر شدند

تیراندازی در ایالت تنسی آمریکا دست کم ۲ کشته و شش زخمی به جا گذاشت