Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نتانیاهو:کسی نمی تواند ما را مجبور به قبول پیشنهادهای بین المللی کند

نتانیاهو:کسی نمی تواند ما را مجبور به قبول پیشنهادهای بین المللی کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لوران فابیوس، وزیر خارجۀ فرانسه در ادامۀ سفر خود به خاورمیانه، روز یکشنبه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل دیدار کرد. وزیر خارجۀ فرانسه به

آگهی

لوران فابیوس، وزیر خارجۀ فرانسه در ادامۀ سفر خود به خاورمیانه، روز یکشنبه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل دیدار کرد. وزیر خارجۀ فرانسه به منظور گفت و گو در مورد طرح صلح این کشور برای خاورمیانه به این منطقه سفر و پیش از دیدار با نخست وزیر اسراییل، با رهبران کشورهایی نظیر اردن، مصر و تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار کرد.

لوران فابیوس، در مورد طرح صلحی که کشورش پیشنهاد کرده است، می گوید: «هر لحظه نه تنها با خطر تنش، بلکه با خطر انفجارها [این تنش ها] روبرو هستیم. فرانسه می خواهد کمک کند و حتی اگر رسیدن به یک راه حل خیلی دشوار باشد، فرانسه تسلیم نخواهد شد.»

علیرغم تلاش فرانسه و ابراز تمایل محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطین به آغاز گفت و گوها در مورد طرح صلح پیشنهادی این کشور، بنیامین نتانیاهو با انتقاد از این پیشنهاد، آن را غیرعملی دانسته است.

وزیر خارجۀ فرانسه طرحی را ارائه داده است که به موجب آن، مذاکرات صلح میان اسراییل و فلسطینی ها از طریق یک کمیتۀ متشکل از نمایندگان اتحادیۀ اروپا و کشورهای عربی از سرگرفته شود.

نخست وزیر اسراییل می گوید تا زمانیکه فلسطینی ها از برسمیت شناختن یک “کشور یهودی” سرباز می زنند، مذاکرات صلح امکان پذیر نخواهد بود. وی تاکید کرده است اسراییل هرگونه پیشنهادهای بین المللی را که به این کشور تحمیل شود، حتی اگر برای صلح و امنیت در منطقه باشد، رد خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو همچنین تاکید کرده است تا زمانیکه امنیت اسراییل به طور دائم از سوی گروههای مختلف و بویژه با اشاره به گسترش داعش، تهدید می شود هیچ صلحی در خاورمیانه پایدار نخواهد بود.

این سخنان انتقادی نخست وزیر اسراییل که ساعاتی پیش از دیدار با وزیر خارجۀ فرانسه مطرح شد، امید به از سرگیری مذاکرات صلح میان اسراییل و فلسطینی ها را کمرنگ کرده است. وزیر خارجۀ فرانسه در پایان این سفر، با اشاره به اینکه این دیدار، “هیچ ضمانتی برای موفقیت در مذاکرات محسوب نمی شود، تاکید کرده است که فرانسه نمی تواند نقش “دون کیشوت” را بازی کند و باید واقع بین بود و از توهم دوری کرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سربازان مسلمانی که در ارتش اسرائیل برای یهودیان و با حماس می‌جنگند

حملات هوایی به غزه؛ فلسطینی‌ها: مدیر اورژانس کشته شد؛ اسرائیل: فرمانده ارشد حماس را هدف قرار دادیم

کشف کوزه‌های باستانی متعلق به ۳۳۰۰ سال پیش از لاشه یک کشتی غرق‌شده در سواحل اسرائیل