Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برنامه جدید اتحادیه اروپا: نابودی شبکه های قاچاق مهاجران

برنامه جدید اتحادیه اروپا: نابودی شبکه های قاچاق مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتحادیه اروپا از روز دوشنبه برنامه جدیدی را علیه قاچاقچیان انسان در دریای مدیترانه به اجرا می گذارد. این برنامه که «نوفور مد» (EU Navfor Med) نام

آگهی

اتحادیه اروپا از روز دوشنبه برنامه جدیدی را علیه قاچاقچیان انسان در دریای مدیترانه به اجرا می گذارد.

این برنامه که «نوفور مد» (EU Navfor Med) نام دارد، بخشی از تلاش این اتحادیه برای مقابله با روند رو به رشد مهاجرت از آفریقا به اروپا است.

این برنامه در اولین مرحله، به نظارت و شناسایی شبکه های قاچاقی می پردازد که مهاجران را با قایق روانه اروپا می کنند و در مراحل بعدی، به برخورد مستقیم با قاچاقچیان می پردازد.

وزیران خارجه اتحادیه اروپا به اتفاق از این برنامه حمایت کرده اند. فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور سیاست خارجی و امنیت، پیش از آغاز نشست وزرای خارجه در لوکزامبورگ گفت: «این تنها بخشی از استراتژی ماست و امروز درباره آن بیشتر صحبت خواهیم کرد اما من تحت تاثیر اتفاق نظر و سرعتی قرار گرفتم که برای مدیریت و اجرای این موضوع به کار گرفته شد.»

دیگر مراحل اجرایی این برنامه عبارتند از نابودی شبکه های قاچاق انسان در دریای مدیترانه و نابودی قایقهایی که در نزدیکی سواحل لیبی توسط قاچاقچیان برای انتقال مهاجران استفاده می شوند.

دستگیری قاچاقچیان و ضبط دارایی آنها نیز در این عملیات گنجانده شده و قرار است برای دریافت قطعنامه های مربوطه از شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدام گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورود رئیس جمهور گرجستان به قانون جنجالی رسانه‌ها با استفاده از حق وتو؛ حزب حاکم کوتاه نمی‌آید

رئیس جمهور گرجستان: مصوبه «عوامل خارجی» را وتو می‌کنم؛ مسیر تفلیس «عضویت در اتحادیه اروپا» است

بهترین پایتخت‌های اروپایی برای دوستداران هنر کدامند؟