پناهجویان در کی یف روز جهانی پناهندگان را جشن گرفتند

پناهجویان در کی یف روز جهانی پناهندگان را جشن گرفتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوکراین نیز همچون بسیاری از کشورها، روز جهانی پناهندگان را جشن گرفت. بسیاری از پناهجویان که هم اکنون اوکراین وطن دوم آنها شده با تجمع در مرکز کی یف

آگهی

اوکراین نیز همچون بسیاری از کشورها، روز جهانی پناهندگان را جشن گرفت.

بسیاری از پناهجویان که هم اکنون اوکراین وطن دوم آنها شده با تجمع در مرکز کی یف از چالش ها و مسائلی که با آن روبرو هستند سخن گفتند.

ماریانا پناهجوی آنگولایی از تجربه پناهندگی اش چنین گفت: «مثل یک جنگ است و همواره باید برای دفاع از حقوق تان مبارزه کنید. به پوست من نگاه کنید، با این پوست حتی اگر از قابلیت کافی برخوردار و تمامی مدارک تحصیلی را هم داشته باشید هیچ جایی نمی توانید کار پیدا کنید.»

خشونت های میان جدایی طلبان هوادار روسیه و ارتش اوکراین در شرق این کشور بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر را وادر به ترک سرزمینشان کرده است. بخش زیادی از آنها راهی کی یف، پایتخت، شده اند.

تتیانا، پناهجویی که از لوهانسک در شرق اوکرین به کی یف آمده افزود: «ما فکر می کردیم که باید وطن مان را تنها برای چند هفته ترک کنیم. اما در کی یف مانده ایم. پدر و مادرم هنوز در لوهانسک هستند. زندگی شان به گونه ای می گذرد. اما من کجا می توانم بروم؟»

مهمترین مساله این پناهجویان تبعیض و اشتغال است. آنها برای گذران زندگی شان به کمک سازمان های غیر دولتی برای دوره های کوتاهی در مشاغل کوچکی نظیر فروشندگی مشغول می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرباز اوکراینی برای روشن کردن تانک غنیمتی روس با خدمات پشتیبانی روسیه تماس گرفت

تغییر زمان‌بندی تکمیل کارخانه پهپاد ترکیه‌ در اوکراین؛ کی‌یف به زودی به بیرقدار پیشرفته مجهز می‌شود

استولتنبرگ در کی‌یف: اوکراین بیش از همیشه به ناتو نزدیک است