Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پناهجویان در کی یف روز جهانی پناهندگان را جشن گرفتند

پناهجویان در کی یف روز جهانی پناهندگان را جشن گرفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوکراین نیز همچون بسیاری از کشورها، روز جهانی پناهندگان را جشن گرفت. بسیاری از پناهجویان که هم اکنون اوکراین وطن دوم آنها شده با تجمع در مرکز کی یف

آگهی

اوکراین نیز همچون بسیاری از کشورها، روز جهانی پناهندگان را جشن گرفت.

بسیاری از پناهجویان که هم اکنون اوکراین وطن دوم آنها شده با تجمع در مرکز کی یف از چالش ها و مسائلی که با آن روبرو هستند سخن گفتند.

ماریانا پناهجوی آنگولایی از تجربه پناهندگی اش چنین گفت: «مثل یک جنگ است و همواره باید برای دفاع از حقوق تان مبارزه کنید. به پوست من نگاه کنید، با این پوست حتی اگر از قابلیت کافی برخوردار و تمامی مدارک تحصیلی را هم داشته باشید هیچ جایی نمی توانید کار پیدا کنید.»

خشونت های میان جدایی طلبان هوادار روسیه و ارتش اوکراین در شرق این کشور بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر را وادر به ترک سرزمینشان کرده است. بخش زیادی از آنها راهی کی یف، پایتخت، شده اند.

تتیانا، پناهجویی که از لوهانسک در شرق اوکرین به کی یف آمده افزود: «ما فکر می کردیم که باید وطن مان را تنها برای چند هفته ترک کنیم. اما در کی یف مانده ایم. پدر و مادرم هنوز در لوهانسک هستند. زندگی شان به گونه ای می گذرد. اما من کجا می توانم بروم؟»

مهمترین مساله این پناهجویان تبعیض و اشتغال است. آنها برای گذران زندگی شان به کمک سازمان های غیر دولتی برای دوره های کوتاهی در مشاغل کوچکی نظیر فروشندگی مشغول می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است

«پیش‌روی ارتش روسیه در مناطق خارکیف و زاپوریژیا»؛ اوکراین: سه حمله روسیه را دفع کردیم