اختفا در هواپیما، شیوه ای غیرمعمول برای مهاجرت غیرقانونی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اختفا در هواپیما، شیوه ای غیرمعمول برای مهاجرت غیرقانونی

پلیس بریتانیا در پشت بام ساختمانی در منطقه ریچموند لندن و در نزدیکی فرودگاه هیترو جسد فردی را پیدا کرده که احتمال داده می شود از یک هواپیما افتاده باشد.

هویت این فرد هنوز مشخص نیست اما پلیس می گوید احتمالا او مسافری غیرقانونی از آفریقای جنوبی بوده که سعی داشته با پنهان شدن در میان شاسی ها و دیگر سیستمهای هواپیما خود را به بریتانیا برساند.

یک ساعت قبل از این حادثه نیز، فردی ۲۴ ساله در میان سیستمهای یک جت متعلق به شرکت هواپیمایی «بریتانیا» پیدا شد. او پس از یک سفر یازده ساعته از ژوهانسبورگ به فرودگاه هیتروی لندن رسید و بطور معجزه آسایی نجات یافت اما به دلیل وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شد.

پلیس هنوز در باره میان این دو حادثه اظهار نظری نکرده است.

کشیش کلیسای ریچموند در این باره می گوید: «ما درباره آنچه اتفاق افتاده عمیقا نگرانیم. این یک تراژدی وحشتناک برای مردمی است که جانشان را از دست می دهند یا مجروح می شوند. این نشان می دهد که چگونه مردمِ از جان گذشته، به دنبال یک زندگی بهتر برای خود به این کشور می آیند.»

این اولین بار نیست که چنین حوادث تلخی ناشی از مهاجرتهای غیرقانونی روی می دهد. سال ۲۰۱۲ میلادی نیز جسد مهاجری که از هواپیما به پایین افتاده بود، در خیابانهای لندن کشف شد. کمبود اکسیژن و کاهش شدید دمای هوا عمده دلایل مرگ این دست از مهاجران است.