مذاکرات بی حاصل در ژنو برای آتش بس یمن

مذاکرات بی حاصل در ژنو برای آتش بس یمن
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آتش جنگ یمن در مذاکرات ژنو هم سرد نشد. گفتگوهایی که به ابتکار سازمان ملل متحد در ژنو برای توافق بر سر آتش بس در یمن آغاز شده بود، بدون نتیجه به پایان

آگهی

آتش جنگ یمن در مذاکرات ژنو هم سرد نشد. گفتگوهایی که به ابتکار سازمان ملل متحد در ژنو برای توافق بر سر آتش بس در یمن آغاز شده بود، بدون نتیجه به پایان رسید. این گفتگوها که به صورت نیابتی میان نمایندگان دولت یمن و شیعیان حوثی انجام شد، چهار روز به طول انجامید.

ریاض یاسین، وزیر امور خارجه یمن گفت: «ما با این همه هنوز هم خوش بین هستیم که داریم به سمت یافتن راه حلی برای یمن در زیر چتر سازمان ملل پیش می رویم. اما متأسفانه نمایندگان حوثی ها اجازه ندادند آن گونه که ما انتظار داشتیم پیشرفتی حاصل شود.»

اسماعیل ولید شیخ احمد، فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن گفت: «توافقی در کار نیست. بگذارید بدون تعارف و رو راست صحبت کنیم. هیچ گونه توافقی حاصل نشد زیرا طرفین حتا بر سر لزوم به توافق رسیدن هم توافق نداشتند.»

در حالی که ماه رمضان در یمن آغاز شده است، سازمان ملل می گوید بیش از ۸۰ درصد از جمعیت این کشور به انحاء مختلف نیازمند مواد غذایی و سایر کمک های بشردوستانه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

حمله حوثی‌ها به اسرائیل؛ برای محور مقاومت و فلسطین یا کسب مشروعیت برای مذاکرات صلح با عربستان؟

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها پس از مذاکرات «مثبت» ریاض را ترک کردند