Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فیلم شعرخوانی شاملو در ایران منتشر می شود

فیلم شعرخوانی شاملو در ایران منتشر می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فیلمی ویدئویی از شعرخوانی احمد شاملو در سوئد با عنوان «شعر خوانی در استکهلم» برای نخستین بار به صورت رسمی و بدون هیچ حذف و اصلاحی در ایران منتشر می شود.

در این ویدئو که موسسه فرهنگی-هنری آواخورشید (موسسه نشر وابسته به مرکزموسیقی بتهوون) آن را منتشر می کند، شاملو، اشعاری از مجموعه‌های شعر “در آستانه“، “مدایح بی‌صله“، “ابراهیم در آتش“، “حدیث بی قراری ماهان” و “ترانه‌های کوچک غربت” را خوانده است.

چمن آرا مدیر نشر آوا خورشید، در مورد انتشار این اثر گفته است: “این اثر بدون هیچ حذف و اصلاحی در هفته دوم خرداد موفق به اخذ مجوز نشر از دفتر موسیقی وزارت ارشاد شد و تلاش داریم تا با حداقل فاصله از روز اجرا در چهارم تیرماه ۱۳۷۳ در نیمه نخست تیرماه ۱۳۹۴ توزیع و در اختیار علاقمندان قرارگیرد.”

به گفته مدیر نشر آوا خورشید، ویدئوی شعرخوانی احمد شاملو در چهارم تیرماه ۱۳۷۳ در استودیویی در شهر استکهلمِ سوئد تصویربرداری شده و پس از ۲۱سال در ایران منتشر می‌شود.

شرکت آوا خورشید، در آذرماه سال گذشته، شب شعری با حضور احمد شاملو را با عنوان «غریبانه» و با همکاری موسسه ا.بامداد، به‌صورت صوتی منتشر کرده بود.

پیش تر بهمن مقصودلو، تهیه کننده و مستندساز ساکن آمریکا، فیلمی مستند دربارۀ زندگی و آثار احمد شاملو ساخته بود به نام «شاملو شاعر آزادی» که بخش هایی از آن با شعرخوانی احمد شاملو همراه بود. اما این فیلم در خارج از ایران توزیع شده و تا کنون مجوز پخش در داخل کشور را نیافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین ویدئو از داخل خانه پدری فروغ فرخزاد منتشر شد

فهرست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال ۲۰۲۳؛ چت جی‌پی‌تی یکه‌تاز شد

شاهکارهای شن و ماسه‌ای هنرمندان در سنت پترزبورگ روسیه