Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا در شوک تیراندازی مرگبار چارلستون

آمریکا در شوک تیراندازی مرگبار چارلستون
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حمله به کلیسای چارلستون در عصر روز چهارشنبه، شوک بزرگی را در تمام ایالتهای آمریکا بوجود آورده است. سه مرد و شش زن در این حمله کشته شدند و تمام

آگهی

حمله به کلیسای چارلستون در عصر روز چهارشنبه، شوک بزرگی را در تمام ایالتهای آمریکا بوجود آورده است. سه مرد و شش زن در این حمله کشته شدند و تمام قربانیان نیز سیاه پوست بودند. آنها در زمان خواندن کتاب مقدس به گلوله بسته شده اند.

یک روز پس از وقوع این حادثه، ساکنان چارلستون همچنان برای ادای احترام به کشته شدگان، به محل وقوع جنایت می آیند. آنها این حادثه را جنایتی نژاد پرستانه علیه ساکنان آفریقایی تبار آمریکا می نامند.

یکی از ساکنان چارلستون می گوید: «قلبم و تمام عباداتم با خانواده قربانیان است. ما باید همه در کنار هم باشیم و قویتر شویم و یکدیگر را دوست داشته باشیم.»

روز پنج شنبه به یاد کشته شدگان، مردم فیلادلفیا نیز دور هم جمع شدند و به عبادت پرداختند. در این شهر همچنین مراسم شب زنده داری به یاد قربانیان برگذار شد.

کشیش یکی از کلیساهای فیلادلفیا که تحت تاثیر حادثه و سخنان شاهد این کشتار قرار گرفته می گوید: «وقتی می شنویم که چگونه یک دختر پنج ساله خود را به مردن می زند تا قاتل او را نکشد، یا اینکه او یک نفر را زنده می گذارد تا واقعه را برای دیگران تعریف کند، این موضوعات برای من مصداق یک جنایت بی معنی است که باید پایان یابد.»

دیلن راف، عامل تیراندازی در کلیسا به دلیل نفرت و نژاد پرستی دست به چنین اقدامی زده است. این آخرین خشونتی است که تا این لحظه در ایالات متحده آمریکا به دلایل نژادی صورت گرفته است. طی ماههای اخیر نیز خشونتهای نژادی و بویژه شیوه برخورد برخی از نیروهای پلیس آمریکا با سیاه پوستان تنش های بسیاری را در این کشور به همراه داشته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟