ماه رمضان آغاز شد

ماه رمضان آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماه رمضان در بسیاری از کشورهای مسلمان نشین آغاز شد. در کشورهای زیادی از جمله عربستان سعودی، مالزی، ترکیه، لبنان و اراضی فلسطینی روز پنجشنبه به عنوان

آگهی

ماه رمضان در بسیاری از کشورهای مسلمان نشین آغاز شد. در کشورهای زیادی از جمله عربستان سعودی، مالزی، ترکیه، لبنان و اراضی فلسطینی روز پنجشنبه به عنوان نخستین روز ماه رمضان اعلام شده است.

در ایران نیز، هلال ماه رمضان چهارشنبه شب رویت شده و به این ترتیب روز پنجشنبه اولین روز از این ماه که برای مسلمانان اهمیت زیادی دارد، اعلام شده است. بنا به اعلام ستاد «استهلال» در ایران، ۱۴ گروه برای رصد هلال ماه به مناطق مختلف کشور اعزام شده بودند.

نخستین روز ماه رمضان با رویت شدن هلال ماه که نشانۀ پایان ماه شعبان است، آغاز می شود. پایان ماه رمضان نیز با روز عید فطر که یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است، جشن گرفته می شود.

طبق احادیث موجود در اسلام، قرآن به طور یکجا در این ماه به پیامبر اسلام نازل شده است. مناسک و مراسم دینی بسیاری در این ماه توسط مسلمانان اعمال می شود که از آن جمله می توان به اعتکاف و مراسم شبهای قدر اشاره کرد. ضمن آنکه به دلیل شهادت حضرت علی، امام اول شیعیان در ماه رمضان، این ماه برای شیعیان اهمیت ویژه ای دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

مادران غزه‌ای‌ بر مزار فرزندان؛ امسال خبری از شادی عید فطر نبود

عبدی و خدیر: ایران از اسلام انقلابی عبور می‌کند؛ مسلمانی ایرانیان با مسلمانی اعراب فرق دارد