انتشار تصاویر عامل تیراندازی در کلیسای شهر چارلستون آمریکا

انتشار تصاویر عامل تیراندازی در کلیسای شهر چارلستون آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس شهر چارلستون آمریکا تصاویری از عامل تیراندازی در کلیسای امانوئل را منتشر کرد. مظنون که به گفته پلیس متواری شده است، مردی سفیدپوست است که ۲۱ سال

آگهی

پلیس شهر چارلستون آمریکا تصاویری از عامل تیراندازی در کلیسای امانوئل را منتشر کرد. مظنون که به گفته پلیس متواری شده است، مردی سفیدپوست است که ۲۱ سال دارد.

رئیس پلیس شهر چارلستون آمریکا گفته است که در جریان تیراندازی در کلیسایی در این شهر ۹ تن کشته شده اند. این تیراندازی حدود ساعت ۹ شب به وقت محلی( صبح روز پنج شنبه به وقت اروپای مرکزی)، در یک کلیسای متعلق به سیاهپوستان رخ داد.

به گزارش سی ان ان، کشیش این کلیسا نیز در جریان این تیراندازی کشته شده است. علاوه بر ۹ کشته، یک نفر نیز حین این تیراندازی زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

جو رایلی، شهردار چارلستون در واکنش به این حمله مسلحانه به خبرنگاران گفت: «تنها دلیلی که می توان یافت برای اینکه مردی قدم به درون کلیسا بگذارد و به سوی مردمی که نیایش می کنند تیراندازی کند، نفرت است. این تنها دلیل و بزدلانه ترین رفتار قابل تصور است.» جو رایلی همچنین تاکید کرد که پلیس تمام تلاش خود را به کار بسته است تا مهاجم بازداشت و به دست عدالت سپرده شود.

شهر چارلستون که در کارولینای جنوبی ایالات متحده آمریکا قرار دارد، سابقه ای طولانی در مبارزات مدنی برای احقاق حقوق سیاهپوستان در آمریکا دارد.

کلیسای تاریخی امانوئل متعلق به فرقه مسیحیان متدیست یکی از قدیمی ترین کلیساهای متعلق به سیاهپوستان آمریکاست. این کلیسا در اوایل قرن نوزدهم توسط شخصی ساخته شد و مارتین لوتر کینگ، رهبر مبارزات حقوق مدنی در آوریل سال ۱۹۶۲ در این کلیسا سخنرانی کرده بود.

FBI has confirmed the suspect in Charleston AME church shooting identified as Dylann Roof, 21, of Lexington County. pic.twitter.com/EEzWlmOOCR

— Michael Skolnik (@MichaelSkolnik) junio 18, 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از ۱۳۰ نفر در تحصن حمایت از غزه در محوطه دانشگاه نیویورک دستگیر شدند

اولین نبرد هوایی بین یک جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی و انسان انجام شد

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است