انتشار تصاویر عامل تیراندازی در کلیسای شهر چارلستون آمریکا

انتشار تصاویر عامل تیراندازی در کلیسای شهر چارلستون آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس شهر چارلستون آمریکا تصاویری از عامل تیراندازی در کلیسای امانوئل را منتشر کرد. مظنون که به گفته پلیس متواری شده است، مردی سفیدپوست است که ۲۱ سال

پلیس شهر چارلستون آمریکا تصاویری از عامل تیراندازی در کلیسای امانوئل را منتشر کرد. مظنون که به گفته پلیس متواری شده است، مردی سفیدپوست است که ۲۱ سال دارد.

آگهی

رئیس پلیس شهر چارلستون آمریکا گفته است که در جریان تیراندازی در کلیسایی در این شهر ۹ تن کشته شده اند. این تیراندازی حدود ساعت ۹ شب به وقت محلی( صبح روز پنج شنبه به وقت اروپای مرکزی)، در یک کلیسای متعلق به سیاهپوستان رخ داد.

به گزارش سی ان ان، کشیش این کلیسا نیز در جریان این تیراندازی کشته شده است. علاوه بر ۹ کشته، یک نفر نیز حین این تیراندازی زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

جو رایلی، شهردار چارلستون در واکنش به این حمله مسلحانه به خبرنگاران گفت: «تنها دلیلی که می توان یافت برای اینکه مردی قدم به درون کلیسا بگذارد و به سوی مردمی که نیایش می کنند تیراندازی کند، نفرت است. این تنها دلیل و بزدلانه ترین رفتار قابل تصور است.» جو رایلی همچنین تاکید کرد که پلیس تمام تلاش خود را به کار بسته است تا مهاجم بازداشت و به دست عدالت سپرده شود.

شهر چارلستون که در کارولینای جنوبی ایالات متحده آمریکا قرار دارد، سابقه ای طولانی در مبارزات مدنی برای احقاق حقوق سیاهپوستان در آمریکا دارد.

کلیسای تاریخی امانوئل متعلق به فرقه مسیحیان متدیست یکی از قدیمی ترین کلیساهای متعلق به سیاهپوستان آمریکاست. این کلیسا در اوایل قرن نوزدهم توسط شخصی ساخته شد و مارتین لوتر کینگ، رهبر مبارزات حقوق مدنی در آوریل سال ۱۹۶۲ در این کلیسا سخنرانی کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز بایدن با تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

جیمی کارتر در آستانه جشن تولد ۹۹ سالگی خود به همراه همسرش در جشنواره بادام‌زمینی دیده شد

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد