Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش شمار پناهجویان در یونان و ایتالیا

افزایش شمار پناهجویان در یونان و ایتالیا
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که هر روز تعداد بیشتری از پناهجویان به ایتالیا و یونان می آیند، کشورهای زیادی همچون فرانسه، اتریش و سوئیس مرزهای خود را به روی آنها بسته و

آگهی

در حالی که هر روز تعداد بیشتری از پناهجویان به ایتالیا و یونان می آیند، کشورهای زیادی همچون فرانسه، اتریش و سوئیس مرزهای خود را به روی آنها بسته و ترکیه، اسپانیا و مجارستان موانعی برای ورود این افراد می گذارند.

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفت: «امسال بیش از صد وده هزار نفر به اروپا آمده اند. این آمار در ایتالیا افزایش چندانی نداشته است، اما تعداد افرادی که از طریق دریا به یونان آمده اند افزایش بسیار چشمگیری داشته و نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۴ شش برابر شده است.»

با این حال فرانسه می گوید که ده هزار و پانصد مکان موقت جدید برای پناهجویان ایجاد کرده است.

برنار کازنو، وزیر کشور فرانسه گفت: «نباید یونان و ایتالیا را تنها گذاشت. این همبستگی نیست. در برابر این وظیفه باید اتحادیه اروپا کنترل را در این مناطق حیاتی به دست گرفته و برای آن بودجه بدهد. ما هم باید با ایتالیا و یونان همراهی کنیم و بنابراین به آنها کمک می رسانیم.»

تعدادی از پناهجویان که نتوانسته اند به فرانسه راه پیدا کنند، از چند روز پیش در مرز ایتالیا و فرانسه تحصن کرده اند.

پاپ فرانچسکو رهبر کاتولیک های جهان می گوید اشخاص و نهادهایی که در را به روی پناهجویان می بندند، باید نزد خدا طلب آمرزش کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها