مقامات لیبی می گویند مختار بالمختار کشته شده است

مقامات لیبی می گویند مختار بالمختار کشته شده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات لیبی از احتمال کشته شدن مختار بالمختار، یکی از رهبران القاعده خبر می دهد. گفته می شود وی به دنبال بمباران مواضع القاعدۀ لیبی توسط جنگنده های

آگهی

مقامات لیبی از احتمال کشته شدن مختار بالمختار، یکی از رهبران القاعده خبر می دهد. گفته می شود وی به دنبال بمباران مواضع القاعدۀ لیبی توسط جنگنده های آمریکایی کشته شده است.

سخنگوی پنتاگون عملیات مذکور علیه مواضع القاعده در لیبی را تایید کرده اما از اظهارنظر در مورد مرگ این رهبر شاخۀ القاعده در مغرب خودداری کرده است.

مختار بالمختار که اصالتا اهل الجزایر است، یکی از رهبران القاعده در آفریقاست. سه سال پیش نیز خبری در مورد به قتل رسیدن وی در مالی منتشر شده بود. وی رهبر شاخۀ آفریقایی القاعده در مغرب است.

مختار بالمختار رهبری عملیات گروگان گیری در میدان گازی المناس الجزایر را به عهده داشت. این عملیات گروگان گیری تلفات جانی زیادی برجای گذاشت و علاوه بر گروگان گیرها که اعضای القاعدۀ مغرب بودند، ۳۷ نفر از گروگان ها نیز جان باختند.

دولت آمریکا برای دستگیری یا کشتن مختار بالمختار که به دلیل داشتن تنها یک چشم، به لقب “الاعور” مشهور است پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا توفند مدیترانه‌ای «دانیل» و سیل در لیبی تا این حد مرگبار بود؟

چندین هزار کشته و مفقودالاثر در نتیجه جاری شدن سیل در لیبی؛ دریا اجساد را به ساحل پس می زند

تصاویری از خسارت‌های ناشی از سیل مرگبار لیبی؛ «دستکم ۳۰ هزار نفر آواره شدند»