سیلاب مرگبار در تفلیس پایتخت گرجستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سیلاب مرگبار در تفلیس پایتخت گرجستان

به راه افتادن سیلاب مرگبار در تفلیس پایتخت گرجستان سبب مرگ دست کم ۱۲ شهروند و تخریب بسیاری از مناطق شهر شده است.

بارش سنگین باران شبانه و وزیدن باد در تفلیس، سبب شد تا حجم مهیبی از آب در سطح شهر به راه بیفتد و جاده ها، منازل و اتومبیلها را تخریب کند. این بلای طبیعی تاکنون دست کم ۳۷ مجروح و ۲۴ مفقود برجای گذاشته است. از روز یکشنبه بسیاری از ساکنین این شهر که یک میلیون و یکصدهزار سکنه دارد، در پاکسازی خیابانها و نجات آسیب دیدگان به نیروهای امداد کمک می کنند.

یک شهروند آسیب دیده می گوید: «فقط در این خیابان کوچک، پنج تن کشته شده و ۳ خانه نیز به طور کامل از بین رفته اند. مردم همه غمگین هستند. من نمی توانم به تنهایی این خسارتها را جبران کنم. نمی دانم کجا بنشینم، کجا استراحت کنم، نمی دانم چه باید کرد.»

سیلاب، باغ وحش تفلیس را نیز تخریب کرده و علاوه بر هلاکت چندین رأس از حیوانات، سبب شده تا تعدادی از درندگان مانند ببر، شیر، خرس، گرگ و کرگدن در خیابانها سرگردان باشند. به شهروندان توصیه شده که تا هنگام پیداشدن درندگان، در خانه بمانند.

این سیلاب تاکنون خسارتی نزدیک به ۱۸ میلیون دلار آمریکا برجای گذاشته و مقامات گرجستان برای بهره بردن از کمک مالی نهادهای بین المللی برای جبران خسارتها، در حال رایزنی هستند. روز دوشنبه نیز در کشور گرجستان عزای عمومی اعلام شده است.