Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واکنش شبه نظامیان شیعه عراق به اعلام کمک نظامی آمریکا

واکنش شبه نظامیان شیعه عراق به اعلام کمک نظامی آمریکا
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که دولت عراق می گوید که به حمایت های بیشتر بین المللی برای مقابله با داعش نیاز دارد، اما نیروهای شیعه که از سوی ایران حمایت می شوند کمک

آگهی

در حالی که دولت عراق می گوید که به حمایت های بیشتر بین المللی برای مقابله با داعش نیاز دارد، اما نیروهای شیعه که از سوی ایران حمایت می شوند کمک نیروهای ائتلاف را بیهوده می خوانند.

ایالات متحده آمریکا اخیرا اعلام کرده است که 450 کارشناس نظامی را برای آموزش به کمک ارتش عراق می فرستد. سلیم الجبوری نیز که روز جمعه با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و سایر مقامات این کشور در واشنگتن دیدار کرد، گفت که آمریکا یک کمک بشردوستانه نه میلیون دلاری به عراق اختصاص داده است.

نیروهای شیعه برای بازپس گیری شهر فلوجه در هفتاد کیلومتری غرب بغداد مبارزه می کنند.

هادی الامیری، فرمانده گروه شیعه «جبهه بسیج مردمی» می گوید: «نیروهای آمریکایی قادر به انجام هیچ کاری علیه داعش بر روی زمین نیستند.در سال های 2006 تا 2007 هم علیه القاعده در رمادی هیچ کاری نتوانستند بکنند. حالا چطور 450 مستشار آمریکایی می توانند مشکل این نبرد را حل کنند؟»

همزمان با گسترش نگران کننده درگیری های فرقه ای در عراق، شبه نظامیان شیعه به امید بازپس گیری فلوجه از داعش، به حملات خود در استان الانبار شدت بخشیده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده آمریکا مستشاران نظامی تازه به عراق می فرستد

حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه مواضع داعش در سوریه و عراق

مراسم تشییع پیکر قربانیان حملۀ انتحاری داعش در سامرا برگزار شد