Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مراسم تشییع پیکر قربانیان حملۀ انتحاری داعش در سامرا برگزار شد

مراسم تشییع پیکر قربانیان حملۀ انتحاری داعش در سامرا برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم تشییع پیکرهای ۴۱ پلیس و نیروی نظامی که در یک حملۀ انتحاری توسط داعش به قتل رسیدند، با حضور صدها نفر از مردم در بغداد برگزار شد. برخی از مقامات

آگهی

مراسم تشییع پیکرهای ۴۱ پلیس و نیروی نظامی که در یک حملۀ انتحاری توسط داعش به قتل رسیدند، با حضور صدها نفر از مردم در بغداد برگزار شد. برخی از مقامات سیاسی عراق از جمله وزیر کشور نیز در این مراسم حضور داشتند.

این ۴۱ پلیس و شبه نظامی روز گذشته و در جریان حملۀ انتحاری نیروهای داعش به یک پایگاه نظامی در شهر سامرا کشته شدند. در نتیجۀ کوبیدن سه زره پوش پر از مواد منفجره به ساختمان این نیروگاه پلیس در این شهر همچنین دست کم ۶۳ نفر مجروح شدند.

نیروهای نظامی در شهر سامرا از این پایگاه نظامی به عنوان مرکز فرماندهی عملیات علیه داعش در استان انبار استفاده می کردند. پایگاه مذکور در منطقۀ میان دو شهر سامرا و فلوجه قرار دارد.

استان انبار که بزرگترین استان عراق است، در غرب این کشور واقع شده و در حال حاضر در اختیار گروه دولت اسلامگرا موسوم به داعش قرار دارد. نیروهای نظامی عراقی با حمایت ایران، عملیات برای بازپس گیری شهر رمادی، مرکز این استان را آغاز کرده اند و ائتلاف بین المللی برای سرکوب داعش نیز با بمباران مواضع داعش از این عملیات نظامی پشتیبانی می کند. جنگنده های این ائتلاف، صبح روز دوشنبه مواضع این گروه تروریستی را در اطراف شهر رمادی بمباران کردند.

شهر رمادی، مرکز این استان از چند هفتۀ پیش به دست داعش افتاده و این گروه اسلامگرا در حال حاضر بخش وسیعی از غرب عراق را در اختیار دارد. داعش همزمان شهر پالمیرا در سوریه را نیز تصرف کرده و با این پیشروی ها، نفوذ خود را در بخش های وسیعی از خاک عراق و سوریه گسترش داده است.

سازمان ملل می گوید طی دو هفتۀ گذشته و از زمان اشغال شهر رمادی توسط داعش، دست کم ۲۵ هزار نفر از این شهر گریخته اند. به گفتۀ این نهاد بین المللی، از زمان آغاز فعالیت داعش در عراق، بیش از پنج میلیون نفر از ساکنان شهرهای مختلف شهرهای خود را ترک کرده و به مناطق دیگر در داخل عراق گریخته یا به کشورهای همسایه پناه برده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد