روپرت مرداک مسئولیت های خود را به پسرش واگذار می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
روپرت مرداک مسئولیت های خود را به پسرش واگذار می کند

روپرت مرداک ۸۴ ساله قرار است تا یک هفته دیگر در جریان جلسه هیات مدیره تشکیلات رسانه ای فاکس قرن ۲۱، مسئولیت های خود به عنوان مدیر عامل اجرایی این شرکت را به جیمز، جوانترین پسرش انتقال دهد.

جیمز مرداک در جریان رسوایی شنود مکالمات تلفنی توسط یکی از روزنامه های بریتانیایی متعلق به فاکس، به عنوان مدیر عامل این شرکت در بریتانیا بسیار مورد انتقاد قرار گرفته بود.

جفری گلدفارب، ستون نویس خبرگزاری رویترز، در این مورد می گوید: «هر اتفاقی هم که بیافتد به هر حال سر ریسمان ها در دستان خود او خواهد ماند. پسرش جیمز را به جای خودش مدیرکل می کند. پسر دیگرش لاکلان، که همین حالا هم یکی از رؤسای هیات مدیره است، می آید و می شود یکی از مدیرهای اجرایی، این در واقع تغییری جزئی، اما معنادار است.»

روپرت مرداک کماکان سمت خود به عنوان یکی از مدیران اجرایی شرکت را حفظ خواهد کرد و لاکلان، پسر دیگر او نیز یکی از مدیران عامل باقی خواهد ماند. فاکس قرن ۲۱، یک امپراتوری رسانه ایست که مالک شبکه های تلویزیونی فاکس در سراسر جهان، بخش اعظمی از شبکه اسکای، چندین روزنامه و شبکه خبری دیگر است و همچنین تهیه کنندگی بسیاری از فیلمهای پرفروش هالیوود را بر عهده دارد.