بزرگترین پایگاه نظامی جنوب سوریه به دست مخالفان افتاد

بزرگترین پایگاه نظامی جنوب سوریه به دست مخالفان افتاد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک گروه مسلح مخالف بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از تصرف یکی از مهمترین پایگاههای نظامی دولتی به نام پایگاه ۵۲ در جنوب این کشور خبر می دهد. به گزارش

آگهی

یک گروه مسلح مخالف بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از تصرف یکی از مهمترین پایگاههای نظامی دولتی به نام پایگاه ۵۲ در جنوب این کشور خبر می دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه، این گروه مسلح سنی مذهب که با نام «جبهۀ جنوبی» خود را معرفی می کند، علاوه بر این پایگاه نظامی که در نزدیکی شهر درعا واقع شده، یک روستا و یک شهرک را نیز در شهر «هَرک» را نیز در اختیار گرفته اند.

سقوط پایگاه نظامی ۵۲ شکست بزرگی برای دولت بشار اسد محسوب می شود چرا که به این ترتیب، نیروهای دولتی کنترل بخش اعظمی از جنوب این کشور را از دست می دهند.

عصام الرئیس، سخنگوی گروه جبهۀ جنوبی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه، پایگاه ۵۲ بعد از یک نبرد ۲۴ ساعته و با مشارکت بیش از ۲۰۰۰ شورشی به تصرف این گروه درآمده است.

پایگاه نظامی مذکور یکی از آخرین پایگاههای دولت بشار اسد در استان درعا محسوب می شد. کنترل این پایگاه و مناطق اطراف آن، دسترسی به استان سویدا را که هنوز در اختیار دولت بشار اسد قرار دارد، برای گروه جبهۀ جنوبی آسان می کند.

ضمن انکه، از این پایگاه امکان کنترل جادۀ اصلی منتهی به دمشق، پایتخت سوریه نیز برای این گروه مسلح مخالف دولت فراهم می شود.

دولت بشار اسد هنوز در مورد خبر سقوط پایگاه نظامی ۵۲ موضع گیری نکرده اما تلویزیون رسمی این کشور از تلاش «گروههای تروریستی در جنوب کشور» برای نفوذ به یک پایگاه نظامی خبر داده است.

سوریه در حال حاضر صحنه جنگ میان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، گروههای مخالف دولت و نیروهای دولتی هوادار بشار اسد است.

جنگ داخلی در این کشور که از چهار سال پیش آغاز شده تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار قربانی برجای گذاشته است که بیشتر آنها نیز غیرنظامی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد