Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شیوع بیماری مِرس در کرۀ جنوبی؛ قربانی ها افزایش یافته اند

شیوع بیماری مِرس در کرۀ جنوبی؛ قربانی ها افزایش یافته اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شیوع بیماری سندرم تنفسی خاورمیانه که با نام مرس شناخته می شود، تاکنون هفت نفر را در کرۀ جنوبی به کام مرگ فرستاده است. مقامات این کشور از مسئولان

آگهی

شیوع بیماری سندرم تنفسی خاورمیانه که با نام مرس شناخته می شود، تاکنون هفت نفر را در کرۀ جنوبی به کام مرگ فرستاده است. مقامات این کشور از مسئولان سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با این ویروس کشنده درخواست کمک کرده اند و قرار است هیاتی از این سازمان هفتۀ آینده به این کشور سفر کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دست کم ۲۵۰۰ نفر به علت مشکوک بودن به این ویروس یا تماس با مبتلایان به مرس در خانه های خود یا مراکز مشخص در قرنطینه به سر می برند. نزدیک به دو هزار مدرسه نیز تعطیل شده است و مسئولان بهداشتی کرۀ جنوبی از مردم خواسته اند توصیه های ایمنی را جدی بگیرند و از ماسک استفاده کنند.

در مجموع ۶۴ نفر آلوده به این بیماری شناسایی و در بیمارستان بستری شده اند.

مسئول یک داروخانه با اشاره به شیوع ناگهانی این بیماری می گوید: «شیوع مرس در کشور ناگهانی است و شرکت های محلی تولید کنندۀ ماسک و حتی شرکت ام تری نمی توانند به اندازۀ مورد نیاز ماسک تولید کنند. روزانه ۶۰۰ ماسک می فروشیم ولی تقاضا بیش از ۱۰۰۰ ماسک است. تولید کنونی پاسخگوی تقاضای روزانه نیست.»

مقامات کرۀ جنوبی به دلیل گسترش سریع این بیماری و تعلل در شناسایی افراد حامل این ویروس مرس با انتقاد شدید روبرو هستند. مسئولان وزارت بهداشت این کشور اعلام کرده اند به منظور ممانعت از انتشار این ویروس، افراد مشکوک را به سرعت از دیگران جدا کرده و در قرنطیه نگهداری خواهند کرد. ضمن آنکه، مقامات وزارت بهداشت کرۀ جنوبی اعلام کرده اند تلفن های همراه افرادی را که در خانه هایشان در قرنطینه به سر می برند، ردگیری می کند تا از جابجایی آنها آگاه شوند.

دولت کرۀ جنوبی همچنین به دلیل ناتوانی در ممانعت از سفر یک فرد آلوده به این ویروس به چین تحت انتقاد مقامات این کشور قرار دارد. این فرد بعد از زیر پا گذاشتن قرنطینۀ خانگی، خود را از طریق هنگ کنگ به چین رسانده اما در آنجا و پس از مثبت اعلام شدن ابتلا به این بیماری، در بیمارستان بستری شده است.

مسئولان درمانی کرۀ جنوبی همچنین از مردم خواسته اند حتی المقدور از حضور در مکان های عمومی بپرهیزند.

این بیماری نخستین بار، دو هفتۀ پیش و با مرگ یک فرد ۶۷ سالۀ اهل این کشور که به تازگی از خاورمیانه بازگشته است، در کرۀ جنوبی دیده شد.این کشور بعد از عربستان سعودی، بیشترین مبتلایان به بیماری مرس را داراست.

ویروس مرس یا بیماری تنفسی خاورمیانه در سال ۲۰۱۲ شناخته شد و تاکنون در ۲۰ کشور این بیماری دیده شده است. هنوز هیچ دارویی برای مقابله با ویروس مرس کشف نشده است و تاکنون ۴۱۲ نفر در عربستان سعودی بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزمایشی که با آن پزشکان پذیرش یا پس زدن عضو پیوندی در بدن بیمار را پیش‌بینی می‌کنند

آیا مصرف یک ته‌استکان روغن زیتون از خماری بعد از نوشیدن الکل جلوگیری می‌کند؟

اوزمپیک؛ آیا داروهای پرطرفدار لاغری در بلندمدت عوارض منفی دارند؟