کشتی های امداد هزاران مهاجر را در مدیترانه نجات دادند

کشتی های امداد هزاران مهاجر را در مدیترانه نجات دادند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کشتی های امداد کشورهای اروپایی تنها در دو روز شنبه و یکشنبه نزدیک به شش هزار مهاجر آفریقایی را در دریای مدیترانه نجات دادند. به این ترتیب تعداد

آگهی

کشتی های امداد کشورهای اروپایی تنها در دو روز شنبه و یکشنبه نزدیک به شش هزار مهاجر آفریقایی را در دریای مدیترانه نجات دادند. به این ترتیب تعداد پناهجویانی که از آغاز سال جاری میلادی از طریق دریا خود را به ایتالیا رسانده اند به بیش از پنجاه هزار نفر رسید.

تعدادی از مهمترین مراکز پذیرش مهاجران ایتالیا اعلام کرده اند که ظرفیت لازم برای اسکان مهاجران جدید ندارند و این به پیچیدگی ها بحران مهاجرت غیرقانونی افزوده است.

این در حالیست که برخی کشورهای اروپایی نظیر فرانسه درخواست کمیسیون اروپا برای اسکان چهل هزار مهاجر را رد کردند.

ماتیو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا در واکنش به موج مهاجرت گفت: «این مشکل توسط ما ایجاد نشده بلکه ما تنها تلاش می کنیم در صورت امکان آن را با همراهی کسانی که عوام فریبی می کنند و حس مسئولیت ندارند، حل کنیم.»

از سوی دیگر بر اساس گزارش مقامات اروپایی نزدیک به پانصد هزار نفر در لیبی آماده هستند تا توسط قاچاقچیان انسان به خاک اروپا انتقال داده شوند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در واکنش به موضوع مهاجرت غیرقانونی گفت: «بریتانیا کشوری نیست که خود را بی تفاوت نشان دهد. ما باید اقدامات بیشتری برای جلوگیری از خروج افراد از کشورهایشان انجام دهیم.»

سال گذشته نزدیک به صد و هفتاد هزار مهاجر با عبور از دریا وارد ایتالیا شدند. شمار مهاجرانی که از ابتدای سال در مدیترانه غرق شده اند نیز بیش از هزار و هفتصد نفر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه ماجرایی در پشت پرده هجوم مهاجران به ایتالیا پنهان است؟

«دروغ رذیلت راست افراطی و ملونی مثل لوپن است»؛ دلجویی فرانسه تصمیم رُم را عوض نکرد

ایتالیا قوانین مهاجرتی را سخت‌تر می‌کند؛ مجازات تا ۳۰ سال حبس در انتظار قاچاقچیان انسان