دست کم ۹۰ تن در انفجار پمپ بنزین در غنا جان باختند

دست کم ۹۰ تن در انفجار پمپ بنزین در غنا جان باختند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار در یک پمپ بنزین در پایتخت غنا جان دست کم ۹۰ تن را گرفت. طبق گزارشها، نخست حدود ساعت ده شب چهارشنبه به وقت محلی، آتش سوزی ای در پایانه کامیون

آگهی

انفجار در یک پمپ بنزین در پایتخت غنا جان دست کم ۹۰ تن را گرفت. طبق گزارشها، نخست حدود ساعت ده شب چهارشنبه به وقت محلی، آتش سوزی ای در پایانه کامیون ها در نزدیکی محل فاجعه رخ داده است و سپس به پمپ بنزین سرایت کرده و موجب انفجار شده است.

به گفته ساکنان محله، بسیاری از قربانیان به دلیل بارش شدید باران در چند روز اخیر به دنبال سرپناهی بوده و موقتا در این پمپ بنزین به سر می برده اند.

جان ماهاما، رئیس جمهوری غنا صبح روز پنجشنبه از محل آتش سوزی دیدار کرد و خطاب خبرنگاران گفت: «فاجعه انسانی کم نظیری در کشور رخ داده است. مسئولان و نیروهای امداد فعلا با تمام تلاش به کار خود ادامه می دهند، اما ما باید به راه حلی بیاندیشیم که فجایعی از این دست دیگر تکرار نشود.»

شاهدان عینی می گویند که نیروهای آتش نشانی با تاخیر به محل رسیده اند و دلیل اصلی آن این است که در فصل باران، سامانه تخلیه فاضلاب شهری ناکار آمد است و بسرعت مسدود و عملا رفت و آمد در شهر دشوار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غنا به عنوان بیست و نهمین کشور آفریقایی به لغو مجازات اعدام رای داد

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند

بریتانیا؛ بمب منفجرنشده جنگ جهانی دوم برای انفجار در دریا جابجا شد