شدیدترین درگیری نظامی در شرق اوکراین از زمان توافق مینسک

شدیدترین درگیری نظامی در شرق اوکراین از زمان توافق مینسک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری میان جدایی طلبان هوادار روسیه و نیروهای ارتش اوکراین در اطراف شهر مارینکا در نزدیکی دونتسک مرگ دست کم ۲۴ تن را در پی داشته است. مقامهای دولت

آگهی

درگیری میان جدایی طلبان هوادار روسیه و نیروهای ارتش اوکراین در اطراف شهر مارینکا در نزدیکی دونتسک مرگ دست کم ۲۴ تن را در پی داشته است.

مقامهای دولت کی یف، جدایی طلبان را به آغاز حملات متهم کرده اند اما جدایی طلبان ضمن رد این ادعا می گویند، تنها در مقابل حملات نیروهای ارتش اوکراین به دفاع پرداخته اند.

این جدی ترین درگیری نظامی در شرق اوکراین از زمان امضای توافق آتش بس در میسنک است.

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین با اشاره به این اقدام جدایی طلبان گفت: «در حال حاضر ۱۴ گردان تاکتیکی همراه با ۹۰۰ سرباز در خاک اوکراین هستند. میزان حضور نیروهای روسی درخاک اوکراین و نواحی مرزی کشور ۱و نیم برابر بیش از سال پیش است.»

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز که در کنفرانس همکاریهای شانگهای حضور دارد، کی یف را به زیر پا گذاشتن توافق مینسک متهم کرد و افزود: « مقامهای اوکراین در تلاشند تا از تعهدات خود در زمینه گسترش مذاکرات مستقیم در دونباس سرپیچی کنند.»

همزمان اتحادیه اروپا نیز هشدار داد که شعله ور شدن جنگ جدیدی در اوکراین می تواند یک “مارپیچ جدید” خشونت ایجاد کند و رهبران اتحادیه اروپا نیز تحریمهای خود علیه روسیه را تشدید خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند