Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عملیات جستجو سرنشینان کشتی غرق شده در چین ادامه دارد

عملیات جستجو سرنشینان کشتی غرق شده در چین ادامه دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امدادرسانان چینی، باوجود وضعیت نامناسب جویی در طول شب گذشته و صبح روز چهارشنبه برای یافتن بازماندگان یا اجساد قربانیان سانحه کشتی غرق شده در رودخانه

آگهی

امدادرسانان چینی، باوجود وضعیت نامناسب جویی در طول شب گذشته و صبح روز چهارشنبه برای یافتن بازماندگان یا اجساد قربانیان سانحه کشتی غرق شده در رودخانه یانگ تسه تلاش کردند. تاکنون ۱۴ تن نجات یافته اند. مرگ ۱۸ تن تایید شده است.

موقعیت کشتی و وضعیت آب و هوایی کار امدادرسان ها را به گفته یکی از آنها بسیار پیچیده کرده است: «کشتی واژگون شده است و اشیای داخل اتاقها جابجا شده اند، دید کم است و تلاطم آب رودخانه زیاد. همه اینها کار را برای غواصها بسیار سخت و خطرناک کرده است.»

کشتی «ستاره شرق» که شامگاه دوشنبه به وقت محلی در منطقه ژیانلی غرق شد، بیش از ۴۵۰ سرنشین داشت که بیشتر آنها گردشگران مسن و بازنشسته بودند.

لی که چیانگ، نخست وزیر چین که برای نظارت بر روند عملیات به منطقه سفر کرده، روز سه شنبه از پنج تن از نجات یافتگان این سانحه عیادت کرد. دو تن از آنها در بخش مراقبت های ویژه هستند.

مقامات چینی با اذعان به اینکه این حادثه ممکن است به فاجعه بارترین سانحه کشترانی چین در ۷۰ سال اخیر تبدیل شود، گفته اند تا زمانی که روزنه امیدی هست عملیات جستجو را ادامه خواهند داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش مسکو به دیدار بلینکن از کی‌یف در آستانه سفر پوتین به چین: نشانه شکست‌های نظامی اوکراین است

رئیس جمهوری چین پس از پنج‌سال به فرانسه رفت، شی جین پینگ در فرانسه، مجارستان وصربستان به دنبال چیست؟

چین کاوشگر ماه «چانگ‌‌ای ۶» را به فضا پرتاب کرد؛ نخستین نمونه‌برداری از «نیمه تاریک ماه»