سیگار کشیدن در اماکن عمومی پکن ممنوع شد

سیگار کشیدن در اماکن عمومی پکن ممنوع شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چین از روز دوشنبه سیگار کشیدن در رستورانها، ادارات و وسایل نقلیه عمومی را در پکن، پایتختِ این کشور ممنوع کرد. ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی،

آگهی

چین از روز دوشنبه سیگار کشیدن در رستورانها، ادارات و وسایل نقلیه عمومی را در پکن، پایتختِ این کشور ممنوع کرد. ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی، پیش از این در بسیاری دیگر از مناطقِ این کشور اعلام شده است.

جریمه تعیین شده برای تخطی از این قانون، دویست یوان (معادل سی و دو دولار) یعنی تقریباً بیست برابر یک جریمه معمولی در این کشور است. رادیوی دولتی چین اعلام کرده است که نام شرکتها و افرادی که این قانون را بیش از سه بار بشکنند در سایت های دولتی و روزنامه های این کشور اعلام خواهد شد.

چین، با داشتن سیصد میلیون سیگاری، بزرگترین مصرف کننده تنباکوی جهان است و سالها است که فعالان سلامت و بهداشت برای برقراری ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی این کشور تلاش می کنند. بیش از نیمی از سیگاری های این کشور برای خرید یک پاکت سیگار تنها پنج یوان یعنی کمتر از یک دلار می پردازند.

مدیر موسسه کنترل تنباکوی پکن می گوید: «اتاقهای مجزایی در امکان عمومی (برای سیگاری ها) در نظر گرفته شده است. پیشخدمت هایی که وظیفه خدمت به شما را دارند، با سیگار کشیدن شما اذیت می شوند. ما باید از حقِ سلامت همه غیرسیگاری ها دفاع کنیم.»

پارلمان این کشور ماه گذشته، تبلیغات گسترده تنباکو را در رسانه های عمومی ممنوع کرد.همچنین دولت این کشور اعلام کرده است مغازه هایی که در شعاع صد متری مهدکودکها و مدارس ابتدایی قرار دارند، حق فروش سیگار را ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید

رسیدن به کلاس یک جهانی تا ۲۰۲۷؛ مقام نظامی آمریکا: ارتش چین در حال چینش لازم برای حمله به تایوان است