احتمال عقب نشینی سربازان اوکراین از روستای شیروکین

احتمال عقب نشینی سربازان اوکراین از روستای شیروکین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای اوکراین تا چه حد آماده مقابله با تهاجم در شیروکین در نزدیکی ماریوپول هستند؟ در فردای شبی که شیروکین گلوله باران شد، خبرنگار یورونیوز به این

آگهی

نیروهای اوکراین تا چه حد آماده مقابله با تهاجم در شیروکین در نزدیکی ماریوپول هستند؟ در فردای شبی که شیروکین گلوله باران شد، خبرنگار یورونیوز به این شهر رفت. این شهر که زمانی روستایی ییلاقی بود در کنار دریای آزوف قرار گرفته و در خط مقدم نبرد است. امروز در این روستا کسی زندگی نمی کند و تنها گروهی از سربازان در آن باقی مانده اند تا از مواضع خود در برابر طرفداران روسیه دفاع کنند.

سرجیو کانتونه، خبرنگار یورونیوز گزارش می دهد: «درست در خط مقدم در شیروکین هستیم. جایی که معمولا روستایی همچون روستاهای دیگر برای گردشگران است اما اکنون ماه ها است که این روستا سکنه ای ندارد و شاهد نبردهایی شدید بین نیروهای اوکراین و نیروهای جدایی طلب شرق این کشور است. این روزها نگرانی زیادی پیرامون خطر عقب نشینی نظامیان از این منطقه وجود دارد.»

یکی از سربازان باقی مانده در شهر الگا نام دارد که پیش از این در دونتسک هنرمند بوده است.

او می گوید: «تسلیحات ما در اینجا خیلی بد است. اگر دولتها می خواهند که شهر را حفظ کنند باید به ما امکانات بیشتری بدهند، توجه بیشتری بکنند و بیشتر از این بر روی ماریوپول و مدافعانش سرمایه گذاری کنند. ماریوپول شهری مهم و راهبردی است و ما منتظر کمک و تصمیم های بیشتر دولت هستیم.»

“سدوی” به معنای “مو سفید” نام سرگرد گردان دونباس است که به دفاع از شهر در برابر جدایی طلبان طرفدار روسیه می پردازند.

“سدوی” می گوید: «آنها (طرفداران روسیه) تغییر موقعیت دادند. چچنی ها از شیروکین عقب نشینی کردند و روس ها در آنجا مستقر شدند. هیچ کدام از جدایی طلبان اوکراینی آنجا نیستند. ما به کمک شنود رادیویی حتی می دانیم که آنها اهل چه منطقه ای هستند.»

با وجود تاکید کی یف بر حضور سربازان روسیه در اوکراین، کرملین همواره این مسئله را رد کرده است و تنها حضور افرادی را می پذیرد که خود داوطلبانه به اوکراین رفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها