آمار تلفات موج گرما در هند به ۱۷۰۰ نفر رسید

آمار تلفات موج گرما در هند به ۱۷۰۰ نفر رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گرمای شدید در هند جان بیش از ۱۷۰۰ نفر را در عرض یک هفته گرفت. بیشتر تلفات این موج گرما در ایالت های ایندراپرادش و تلانگانا بوده است. دمای هوا در این

آگهی

گرمای شدید در هند جان بیش از ۱۷۰۰ نفر را در عرض یک هفته گرفت.

بیشتر تلفات این موج گرما در ایالت های ایندراپرادش و تلانگانا بوده است. دمای هوا در این ایالتها به بیش از ۴۷ درجه سانتیگراد رسیده است.

صدها نفر از مردم بویژه فقرا هر سال در تابستان بر اثر گرمای شدید کشته می شوند اما آمار کشته شدگان امسال از سال ۱۹۹۵ تاکنون بی سابقه است.

یکی از کارگران که مشغول آسفالت کردن خیابان است می گوید: «حتی اگر فقط در خیابان ایستاده بودیم و کاری انجام نمی دادیم هم نمی توانستیم گرما را تحمل کنیم. می دانیم که دولت در مورد گرما هشدار داده است اما ما به نان شب محتاج هستیم، بدون کار کردن چگونه نان شبمان را بدست بیاوریم؟»

در دهلی نو حداکثر دمای هوا به ۴۵ درجه سانتیگراد رسیده است و دهها هزار نفر در این شهر در پی مصرف زیاد الکتریسیته با قطعی برق مواجه شدند. بیمارستانها نیز در چند روز گذشته برای پذیرش موج بیماران گرمازده دچار مشکل شده اند.

یکی از ساکنان فقیر دهلی نو می گوید: «زندگی بسیار دشوار است. ما به آب و برق و یا هیچ کدام از امکانات اساسی دسترسی نداریم.»

در محل دروازه هند که یکی از مکانهای تاریخی دهلی نو است مردم برای فرار از موج گرما و خنک شدن به درون آب می پرند.

مقامات هند از مردم خواسته اند تا از ماندن زیر آفتاب بپرهیزند، آب زیاد بنوشند و سرهایشان را بپوشانند. با این حال بسیاری از فقرا برغم خطرات مجبور به کار کردن در گرما هستند.

پیش بینی می شود که بارندگی های موسمی از روز دوم ژوئن در جنوب هند و سپس در سایر مناطق این کشور آغاز شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان عملیات امداد و نجات؛ تصادف قطار در هند ۲۸۸ کشته و ۹۰۰ زخمی بر جا گذاشت

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد