ایالات متحده آمریکا، کوبا را از لیست کشورهای حامی تروریسم حذف کرد

ایالات متحده آمریکا، کوبا را از لیست کشورهای حامی تروریسم حذف کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز جمعه اعلام کرد که نام کوبا را از لیست کشورهای حامی تروریسم حذف کرده است. در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده

آگهی

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز جمعه اعلام کرد که نام کوبا را از لیست کشورهای حامی تروریسم حذف کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا آمده است: «در حالی که ایالات متحده آمریکا نگرانی ها و اختلافات مهمی در مورد بخش گسترده ای از سیاستها و اقدامات کوبا دارد اما این موارد در چارچوب معیارهای معمول برای تروریست تلقی کردن یک حکومت قرار نمی گیرد.»

جف راتکه، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا تاکید کرد که حذف کوبا از لیست کشورهای حامی تروریسم فرایندی متفاوت از روند مذاکرات برای برقراری روابط دیپلماتیک با این کشور بوده است.

جف راتکه می گوید: «ما صبح امروز بیانیه ای مبنی بر حذف کوبا از لیست کشورهای حامی تروریسم منتشر کردیم. رئیس جمهور از ما خواسته بود که در تروریست تلقی کردن کوبا تجدید نظرکنیم. ما فرایندی جداگانه برای گفتگو با دولت کوبا درباره برقراری مجدد روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارتخانه ها داریم. ما این دو را مسائلی جداگانه می دانیم.»

در غیاب سفارتخانه ایالات متحده آمریکا در هاوانا، شهروندان کوبایی با مشکلات زیادی برای دریافت ویزای این کشور روبرو هستند.

یک شهروند کوبایی می گوید: «کوبا همیشه قربانی تروریسم بوده است و هیچگاه از آن حمایت نکرده و بمبی هم جایی نفرستاده است. در نتیجه نباید در این لیست باشد.»

مقامات کوبا پیش از این اعلام کرده بودند که حذف این کشور از لیست کشورهای حامی تروریسم قدمی لازم برای برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد

مدیر اف بی آی: هکرهای چینی منتظر فرصت هستند تا به آمریکا حمله‌ای ویرانگر بکنند

در جلسه شورای امنیت برای پذیرش فلسطین در سازمان ملل چه گذشت؟ وتوی آمریکا در مقابل ۱۲ رای مثبت