حکم زندان برای دو متهم پرونده جنجالی بتانکور در فرانسه

حکم زندان برای دو متهم پرونده جنجالی بتانکور در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه کیفری بوردو در فرانسه روز پنجشنبه فرانسوا ماری بانیه، عکاس و پاتریک دومستر، مدیر مالی لیلییان بتانکور را به زندان محکوم کرد. لیلییان بتانکور

آگهی

دادگاه کیفری بوردو در فرانسه روز پنجشنبه فرانسوا ماری بانیه، عکاس و پاتریک دومستر، مدیر مالی لیلییان بتانکور را به زندان محکوم کرد.

لیلییان بتانکور یکی از ثروتمندترین افراد فرانسه است که ثروت شرکت لورئال را که به تولید لوازم زیبایی می پردازد به ارث برده است. بانیه که به سه سال زندان محکوم شد متهم است که از دست و دلبازی لیلییان بتانکور سوء استفاده کرده و مبلغی بالغ بر چهارصد میلیون یورو از او دریافت کرده است.

لومستر که اتهام سوء استفاده از ضعف لیلیین بتانکور را رد کرده بود نیز به سه سال زندان محکوم شد. او متهم بود که مبلغی بالغ بر ۱۲ میلیون یورو از بتانکور دریافت کرده است.

اریک ورت، وزیر بودجه سابق فرانسه در دولت نیکولا سارکوزی هم در این پرونده متهم بود اما تبرئه شد. او متهم بود که از لیلییان بتانکور برای تامین مالی تبلیغات انتخاباتی سارکوزی در سال ۲۰۰۷ سوء استفاده کرده است. او همچنین متهم بود که در ازای استخدام همسرش در شرکتی که به مدیریت سهام لورئال می پردازد، به بتانکورت در سال ۲۰۰۸ مدال لژیون دونور داده است. پیش از این نام سارکوزی هم در این پرونده مطرح شده بود اما در نهایت اتهامی متوجه او نشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان