Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دانلود نقشه بمب با پلی استیشن

دانلود نقشه بمب با پلی استیشن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نوجوانی در وین به اتهام دانلود کردن نقشه بمب و تماس با جهادگرایان افراطی در خاورمیانه محکوم شده است.

آگهی

یک پسر چهارده ساله اتریشی که روی دستگاه پلی استیشن خود نقشه بمب دانلود کرده بود پس از اقرار به داشتن قصد فعالیت های تروریستی روز سه شنبه از سوی دادگاهی در وین به دو سال زندان محکوم شد.

دادستان این پرونده افزود که این نوجوان همزمان با جستجو برای ساختن بمب با نظامیانی که از گروههای جهادگرای مستقر در سوریه پشتیبانی می کنند تماس برقرار کرده است.

رودولف مه یر، وکیل این نوجوان گفت: «او محکوم خواهد شد برای اینکه مرتکب این جرم شده است. او در گذشته به این کار اعتقاد داشته است. حالا اعتقادش تغییر کرده است. او امیدوار است که دادگاه این نکته را ببیند. این اتفاق بخاطر دور ماندن از اجتماع و وجود تبعیض علیه این افراد روی می دهد. اگر جامعه غربی متوجه نشود که باید برای مبارزه با بنیادگرایی فوراً هزینه کند، نه تنها این نوجوان بلکه هزاران جوان دیگر مانند او وجود خواهند داشت.»

او در ماه اکتبر به جرم فعالیت های مرتبت با تروریسم مورد یک بازجویی مختصر قرار گرفته و پس از آن به شکل مشروط آزاد شده بود و در ماه ژانویه برای بار دوم بازداشت شده بوده است. حکم زندان این نوجوان که ملیت ترک دارد به حال تعلیق در آمده، اما او باید هشت ماه را در یک مرکز حضانت از نوجوانان سپری کند.

در پرونده ای دیگر، روز سه شنبه، دادگاهی در وین یک دختر شانزده ساله را به اتهام آماده شدن برای پیوستن به سازمانهای جهادگرای تروریستی محکوم کرد.

طبق اعلام وزارت کشور اتریش تاکنون بیش از دویست نفر این کشور را برای جنگیدن در خاورمیانه ترک کرده اند، که نزدیک به سی نفر از آنان کشته شده اند و هفتاد تن از آنان به کشور خود بازگشته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد