Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سرعت: نیکو روزبرگ فاتح جایزه بزرگ موناکو شد

سرعت: نیکو روزبرگ فاتح جایزه بزرگ موناکو شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فرصت طلبی روزبرگ، بدشانسی همیلتون

نیکو روزبرگ، راننده آلمانی تیم مرسدس برای سومین سال پیاپی پیروز رقابت های جایزه بزرگ موناکو شد. او مسیر مسابقه را در ۱ ساعت و ۴۹ دقیقه و ۱۸ ثانیه پیمود. این دومین پیروزی فصل این راننده ۲۹ ساله محسوب می شود.

سباستین فتل، هموطن روزبرگ و راننده تیم فراری با اختلاف چهار ثانیه دوم شد. اما بدشانس این مسابقه لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی بود. او در حالی که تا دور شصت و پنجم پیشتاز بود بر اثر اشتباه مربیانش که او را برای تعویض تایر فراخواندند، جایگاهش را از دست داد و در نهایت سوم شد.

نگاهی به نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ موناکو

۸۶ سال پیش ۱۶ نفر از بهترین رانندگان جهان در نخستین جایزه بزرگ موناکو شرکت کردند. در آن زمان مسابقات تعیین خطی وجود نداشت و جایگاه رانندگان بر اساس قرعه کشی مشخص می شد.

رادولف کاراسیولا آلمانی، بخت نخست قهرمانی با قرعه بدی مواجه شد و رقابت را از جایگاه پانزدهم استارت زد، اما این امر موجب نشد تا او رقابت را تمام شده بداند. رادولف با عملکرد خوب خود در نهایت سوم شد. ویلیام گراور-ویلیامز بریتانیایی پیروز نهایی بود و جایزه ۱۰۰ هزار فرانکی مسابقه را بدست آورد.

لاتوالا پیروز رقابت های رالی پرتغال

یاری ماتی لاتوالا راننده فنلاندی تیم فولکس واگن فاتح مسابقات رالی پرتغال شد. یاری ۳۰ ساله در این رقابت های ۳ روزه، مسیر ۳۵۴ کیلومتری مسابقه را در ۳ ساعت ۳۰ دقیقه و ۳۵ ثانیه پیمود. او با کسب این نتیجه خوب که نخستین پیروزی فصلش محسوب می شود در جایگاه پنجم جدول کلی رقابت ها قرار گرفت. سباستین اوژیه فرانسوی و هم تیمی یاری با اختلاف ۸ ثانیه در جایگاه دوم ایستاد.

اوژیه، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ میلادی، همچنان در صدر جدول کلی رقابت ها قرار دارد. آندریاس میکلسون نروژی و یکی دیگر از رانندگان تیم فولکس واگن هم در جایگاه سوم قرار گرفت. بدشانس روز سوم هم یاری کتوما فنلاندی، راننده فورد بود که فرمان از دستش خارج و خودرو اش واژگون شد. مرحله ششم مسابقات رالی جهانی در تاریخ ۱۱ ژوئن و به میزبانی ایتالیا برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟