نخل طلای جشنواره کن برای فیلم «دیپان»

نخل طلای جشنواره کن برای فیلم «دیپان»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخل طلای شصت و هشتمین دوره از فستیوال سینمایی کن به فیلم «دیپان» اثر ژاک اودیار تعلق گرفت. این فیلم داستان یکی از جنگجویان تامیلی را روایت می کند که

آگهی

نخل طلای شصت و هشتمین دوره از فستیوال سینمایی کن به فیلم «دیپان» اثر ژاک اودیار تعلق گرفت. این فیلم داستان یکی از جنگجویان تامیلی را روایت می کند که به کشور فرانسه پناه می برد و در یکی از شهرهای حومه پاریس به شغل نگهبانی مشغول می شود.

جایزه بزرگ جشنواره را فیلم «پسر سائول» دریافت کرد. «پسر سائول» نخستین اثر سینمایی لاسلو نِمِش کارگردان مجارستانی، فیلمی است که تحسین تماشاگران را در جشنواره فیلم کن امسال برانگیخت. این فیلم با دوری جستن از هرگونه نگاه احساسی و جنبه های زیبایی شناسانه سینما سعی دارد زوایای ناشناخته واقعه هولوکاست را در روایتی کاملا متفاوت به تماشاگر منتقل کند.

امانوئل برکو فرانسوی برای بازی در فیلم پادشاه من به کارگردانی خودش و نیز مارا رونی آمریکایی برای بازی در کارول اثر تاد هاینز مشترکا جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کردند.

و اما جایزه بهترین بازیگری مرد در این دوره از جشنواره به ونسان لندون بازیگر فیلم «قانون بازار» تعلق گرفت. لندون تنها بازیگر حرفه ای این فیلم بود و بازی درخشانی از خود به نمایش گذاشت. این فیلم داستان هم جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد. این فیلم داستان «تیه ری» مرد پنجاه و یک ساله ای را روایت می کند که پس از دو سال بیکاری نهایتا در یک سوپر مارکت مشغول به کار می شود. شغلی که به دلیل ویژگی هایش، شخصیت اصلی داستان را وارد دغدغه های فکری جدید می کند. اینکه برای از دست ندادن این فرصت شغلی آیا باید هر چیزی را قبول کند؟ حتی جاسوسی صندوق دار مغازه را؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسابقه به آب‌اندازی مردان سفیدپوش در ونیزِ فرانسه

جشن و پایکوبی مردم سفید و سرخ‌پوش در فستیوال بایون فرانسه

آلبوم عکس از شب آخر جشنواره کن ۲۰۲۳؛ از فرش قرمز اختتامیه تا اهدای جوایز