Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نبرد اِدلب؛ خطر از دو سو

نبرد اِدلب؛ خطر از دو سو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استان اِدلب در سوریه اکنون از شمال و جنوب از سوی داعش و القاعده مورد تهدید قرار دارد.

آگهی

بیمارستانی در شهر «جسر الشغور»، واقع در استان اِدلب در سوریه، روز جمعه به تصرف شاخه گروه القاعده در سوریه موسوم به جبهه نصرت در آمد.

به گفته منابع خبری از ۱۵۰سرباز زخمی ارتش سوریه که در این بیمارستان بستری بوده اند، دهها تن توانسته اند پیش از تصرف این بیمارستان، از آن فرار کنند و مابقی به دست این پیکارجویان در داخل و یا خارج از محوطه این بیمارستان کشته شده اند.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه، پیشتر در هنگام اولین محاصره این شهر توسط جبهه نصرت، قول داده بود که این بیمارستان را بازپس خواهد گرفت.

کنترل بیشتر استان ادلب اکنون در اختیار مخالفان دولت بشار اسد قرار دارد و این پیکارجویان از روز سه شنبه بزرگترین پایگاه نظامی ارتش سوریه را به محاصره خود درآورده اند.

شهر «جسر الشغور» در شمال غربی سوریه نزدیک به مرز ترکیه واقع شده است. این منطقه مرزی از کنترل دولت سوریه خارج شده و در اختیار گروه موسوم به دولت اسلامی قرار دارد. به این ترتیب این منطقه از سوریه، اینک از شمال به وسیله «دولت اسلامی» و از جنوب، توسط پیکارجویان القاعده و متحدان آنان تهدید می شود.

از سوی دیگر تصرف پالمیرا توسط اسلامگرایان افراطی داعش، جاده اصلی به سوی دمشق پایتخت سوریه را به روی آنان گشوده است. شهر تاریخی پالمیرا آخرین منطقه باستانی است که بتازگی به تصرف نیروهای گروه «دولت اسلامی» درآمده است. گزارشها حاکی از بمباران این شهر توسط این نیروها هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشروی های خطرناک نیروهای دولت اسلامی در عراق و سوریه

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید