Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گفتگوهای صلح یمن ۲۸ مه در ژنو برگزار می شود

گفتگوهای صلح یمن ۲۸ مه در ژنو برگزار می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان ملل متحد اعلام کرد که مذاکرات صلح پیرامون بحران يمن در روز پنجشنبه ۲۸ مه، برابر با هفتم خرداد در ژنو برگزار خواهد شد. چهارشنبه، بیش از ۳۵۰

آگهی

سازمان ملل متحد اعلام کرد که مذاکرات صلح پیرامون بحران يمن در روز پنجشنبه ۲۸ مه، برابر با هفتم خرداد در ژنو برگزار خواهد شد.

چهارشنبه، بیش از ۳۵۰ یمنی که پس از آغاز حملات هوایی عربستان، به مصر و هند فرار کرده بودند با دو هواپیما از طریق فرودگاه صنعا، پایتخت، به کشورشان برگشتند.

یکی از آنها که این دو ماه را در مصر گذرانده است گفت: «۳۵ نفر در یک اتاق بودیم؛ بدون اکسیژن و از ترس فقط گریه می کردیم. چهار پنج نفر بیمار بودند. کودکانی هم بودند که مشکل قلبی و سرطان داشتند و با انواع کمبودها مواجه بودند.»

حضور عربستان و مقام های دولت در تبعید یمن و همچنین نمایندگان حوثی ها در مذاکرات ژنو تایید شده است اما عربستان به شدت مخالف شرکت ایران در این مذاکرات است.

عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل متحد گفت: «جایی برای ایران در گفتگوهای ژنو وجود ندارد. آنها نقش سازنده ای بازی نکرده اند و نباید پشت میز مذاکرات قرار بگیرند.»

به گفته برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد، آتش بس پنج روزه یمن که روز یکشنبه پایان یافت، برای کمک رسانی کافی نبوده و بسیاری از مردم این کشور از کمبود مواد غذایی و دیگر لوازم ضروری رنج می برند.

در طول آتش بس، این سازمان بیش از چهارصد هزار بسته اضطراری توزیع کرده است.

نیمی از جمعیت یمن، حتی پیش از آغاز درگیری ها با مشکل کمبود غذا مواجه بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت امنیتی آمبری: موشک حوثی‌ها به یک نفتکش با پرچم پاناما اصابت کرد

تهدید فراتر از دریای سرخ حوثی‌ها: از این پس «تمام کشتی‌های عازم اسرائيل» را هدف می‌گیریم

ایران و حوثی‌های یمن: در پذیرش دانشجویان آمریکایی حامی فلسطینی‌ها که تعلیق شده‌اند جدی هستیم