Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمریکا؛ اعلام وضعیت اضطراری در سواحل سانتا باربارا بخاطر نشت نفت

آمریکا؛ اعلام وضعیت اضطراری در سواحل سانتا باربارا بخاطر نشت نفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نشت نفت در سواحل جنوبی کالیفرنیا، باعث اعلام وضعیت اضطراری در این ایالت آمریکا شده است. حادثه روز سه شنبه ۱۹ ماه مه در سواحل توریستی سانتا باربارا

آگهی

نشت نفت در سواحل جنوبی کالیفرنیا، باعث اعلام وضعیت اضطراری در این ایالت آمریکا شده است.

حادثه روز سه شنبه ۱۹ ماه مه در سواحل توریستی سانتا باربارا هنگامی رخ داد که مقدار زیادی نفت بخاطر شکستگی خط لوله نفتی ساحلی، به دریا نشت پیدا کرد.

دکتر تاکاشی وادا، مدیر بهداشت عمومی سانتا باربارا می گوید: «ما باز هم توصیه می کنیم که مردم از رفتن به مناطق آلوده شده که در معرض نفت و یا بخار ناشی از آن است خودداری کنند، بخاطر اینکه برای سلامتی مضر است.»

به گفته مقامات، این خط لوله در هنگام رخداد حادثه روز سه شنبه با حداکثر ظرفیت خود کار می کرده و احتمال می رود حدود ۴۰۰ هزار لیتر نفت به دریا سرایت کرده باشد.

گرگ آرمسترانگ، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت خطوط لوله آمریکا می گوید: «ما بخاطر آسیب هایی که در اثر این حادثه به محیط زیست وارد شده عذرخواهی می کنیم. همچنین بخاطر اختلال ها و مشکلاتی که برای شهروندان و توریست ها ایجاد شده، بسیار متاسفیم.»

زندگی پرندگان و موجودات دریایی و همچنین سلامت عمومی شهروندانی که به این سواحل می روند از موضوعاتی است که مقامات درباره آن هشدار داده اند. تخمین های اولیه گویای آنست که محدودی به وسعت ۴ مایل به نفت آلوده شده است.

بن لرنر، دانشجوی دانشگاه کالیفرنیا که در عملیات پاکسازی ساحل شرکت کرده می گوید: «فقط چند پلیکان، چند پرنده دریایی و چند فوک توانستند خودشان را از آلودگی نفتی پاک کنند، واقعا غم انگیز است.»

فرماندار کالیفرنیا با اعلام وضعیت اضطراری در این ایالت خواهان بسیج همه منابع برای مواجه به این حادثه شده اما مشخص نیست که پاکسازی ساحل از نفت چه مدت طول خواهد کشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشت نفت در اقیانوس هند؛ جمهوری موریس وضعیت اضطراری زیست محیطی اعلام کرد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است