برنامه صنعت هوا-فضای روسیه بازنگری می شود

برنامه صنعت هوا-فضای روسیه بازنگری می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شکست متوالی فدراسیون روسیه در صنعت هوا-فضا سبب شده است تا کاخ کرملین نگران جایگاه این کشور در این رقابت جهانی شود. دولت روسیه تصمیم دارد که ساختار

آگهی

شکست متوالی فدراسیون روسیه در صنعت هوا-فضا سبب شده است تا کاخ کرملین نگران جایگاه این کشور در این رقابت جهانی شود.

دولت روسیه تصمیم دارد که ساختار آژانس فضانوردی خود موسوم به روس کاسموس را از نهادی دولتی به شرکتی سهامی تغییر دهد. این لایحه در پارلمان بررسی خواهد شد.

دیمیتری راگوزین، معاون نخست وزیر روسیه هشدار داده است که درصورت حل نشدن فوری مشکلات موجود، روسیه می تواند خیلی زود سهم خود را در این رقابت از دست بدهد. وی در مجلس دوما گفت: «فعالیت های فضایی یک جزء ضروری برای توسعه اجتماعی-اقتصادی کشور است. این افتخاری برای ما است که به روسیه به عنوان قدرتی در صنعت هوا-فضا، رهبری اش را در جهان بازگردانیم.»

کنستانتین کریدنکو، سردبیر مجله وستنیک گلوناس و تحلیلگر فعالیت های فضایی روسیه درباره تصمیم دولت برای بازنگری در برنامه توسعه صنعت فضایی خود می گوید: «به نظرم مشکل اصلی، منابع انسانی در همه سطوح است. این مشکل از کسانی که تصمیم گیر هستند شروع می شود و به کسانی می رسد که تولیدات این صنعت را پیش از پرتاب به فضا مدیریت می کنند.»

تلاش های روسیه در این صنعت در حالی است که سازمان ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده آمریکا، ناسا اعلام کرده است فالکون ۹ بوسیله فضاپیمای اسپیس ایکس ماه ژوئیه به فضا ارسال خواهد شد. نخستین ماموریت اسپیس ایکس برای راه اندازی ماهواره اقیانوس نگاری متعلق به آمریکا و فرانسه است. همچنین اسپیس ایکس قادر خواهد بود که تا سال ۲۰۱۷ میلادی ماموریت انتقال فضانوردان را نیز برعهده بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه برای یافتن آب کاوشگری را به سوی ماه پرتاب کرد

ماهواره چینی «چوئِچیائو ۲»‌ با موفقیت در مدار قرار گرفت

آژانس فضایی اروپا برای اولین بار خورشیدگرفتگی مصنوعی ایجاد می‌کند