نخست وزیر عراق برای جلب حمایت روسیه علیه داعش وارد مسکو شد

نخست وزیر عراق برای جلب حمایت روسیه علیه داعش وارد مسکو شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عدم موفقیت استراتژی آمریکا در مبارزه با گروه دولت اسلامی و پیشروی این گروه در عراق و سوریه، حیدر عبادی نخست وزیر عراق را روز پنچ شنبه برای دیدار با

آگهی

عدم موفقیت استراتژی آمریکا در مبارزه با گروه دولت اسلامی و پیشروی این گروه در عراق و سوریه، حیدر عبادی نخست وزیر عراق را روز پنچ شنبه برای دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه راهی مسکو کرد.

نخست وزیر عراق تلاش دارد در این سفر حمایت مسکو را برای مبارزه با داعش جلب کند. هدف دیگر این سفر گسترش همکاری اقتصادی میان دو صادرکننده نفت اعلام شده است.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق در این دیدار گفت: «امیداوریم که ملاقات امروز به حمایت و همکاری بیشتر دو طرف در مبارزه با تروریسم نه تنها در عراق بلکه در کل منطقه منجر شود.»

نخست وزیر عراق در این سفر بدنبال پیگیری قرارداد تسلیحاتی است که در دولت نوری المالکی با روسیه امضا شده بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هم در این دیدار گفت: «عراق شریک بلند مدت و قابل اعتماد ما در منطقه است و با وجود مشکلات در اقتصاد جهانی و در منطقه، روابط ما بطور موفقیت آمیزی در حال توسعه است.»

شرکت نفتی لوک اویل روسیه در حال حاضر در تعدادی از حوزه های نفتی عراق در بصره فعالیت می کند. شرکت های روسی برای چندین دهه در دوران حکومت صدام حسین در عراق فعال بودند و روسیه از مخالفان عملیات نظامی سال ۲۰۰۳ آمریکا در عراق و سرنگونی صدام بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

همکلاسی سابق پوتین به عنوان تنها نامزد برای ریاست دیوان عالی روسیه معرفی شد

چرا داعش به روسیه حمله کرد؟