رئیس جمهوری بروندی: صلح و امنیت بر این کشور حاکم شده است

رئیس جمهوری بروندی: صلح و امنیت بر این کشور حاکم شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با به تعویق افتادن تاریخ برگزاری انتخابات در بروندی از ۲۶ مه به ۵ ژوئن، بار دیگر اعتراضات خیابانی بوجومبورا، پایتخت این کشور را فرا گرفت. در پایتخت

آگهی

با به تعویق افتادن تاریخ برگزاری انتخابات در بروندی از ۲۶ مه به ۵ ژوئن، بار دیگر اعتراضات خیابانی بوجومبورا، پایتخت این کشور را فرا گرفت.

در پایتخت ارتش به خیابانهای پایتخت آمده، پلیس سعی دارد با شلیک گاز اشک آور و گاه شلیک هوایی به کنترل اعتراضات بپردازد و نگرانی ها از وقوع خشونتهای قومی رو به افزایش است.

با این وجود، رئیس جمهوری بروندی که قصد دارد برای سومین بار در انتخابات این کشور شرکت کند، روز چهارشنبه تاکید کرد که در بخش عمده ای از کشور، امنیت حاکم است و به این ترتیب انتخابات در صلح و ارامش برگزار خواهد شد.

پیر نکورونزیزا، رئیس جمهوری بروندی گفت: «مردم زیادی به تانزانیا، رواندا و جمهوری دموکراتیک کنگو فرار کردند. بخش دیگری نیز با هواپیما به خارج از مرزها رفته اند. ما از آنها می خواهیم برگردند زیرا تمام کشور اکنون در صلح و امنیت است.»

خشونتهای هفته اخیر در این کشور پس از یک کودتای نافرجام باعث شد که بیش از ۱۱۰ هزار نفر از ساکنان این کشور خاک بروندی را ترک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویب کلیات لایحه «عوامل خارجی» در پارلمان گرجستان؛ اتحادیه اروپا هشدار داد

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد