رهبر ایران: اجازه بازرسی از مراکز نظامی داده نخواهد شد

رهبر ایران: اجازه بازرسی از مراکز نظامی داده نخواهد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه ای رهبر ایران، با بازرسی کشورهای خارجی از مراکز نظامی این کشور مخالفت کرد و گفتگوی بیگانگان با دانشمندان هسته ای ایران را توهین دانست. آقای

آگهی

علی خامنه ای رهبر ایران، با بازرسی کشورهای خارجی از مراکز نظامی این کشور مخالفت کرد و گفتگوی بیگانگان با دانشمندان هسته ای ایران را توهین دانست.

آقای خامنه ای طی سخنرانی صبح روز چهارشنبه در دانشگاه نظامی امام حسین، از زورگویی طرف مقابل در پای میز مذاکره سخن گفت و از مسئولان ایرانی حاضر در وین خواست تا به نقل از وی «پیام عظمت» ملت ایران را در مذاکرات منتشر کنند.

او در سخنرانی خود، خطاب به غرب گفت: «اجازه بازرسی از مراکز نظامی مطلقاً داده نخواهد شد و دشمنان بدانند ملت و مسئولان ایران در مقابل زیاده خواهی ها و زورگویی ها به هیچ وجه کوتاه نخواهند آمد. من اجازه نخواهم داد که بیگانگان بیایند و با دانشمندان و فرزندان عزیز و برجسته این ملت صحبت و از آنان بازجویی کنند.»

همزمان، مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب در وین ادامه دارد. ایران و گروه ۱+۵ در تلاشند تا به یک توافق درباره برنامه هسته ای تهران دست پیدا کنند، توافقی که شامل بازرسی های بین المللی از تاسیسات هسته ای ایران خواهد بود. تعیین زمانبندی لغو تحریمها علیه ایران و آینده توسعه هسته ای ایران در گروی این توافق است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گامهای باقیمانده تا توافق نهایی بر سر برنامه هسته ای ایران

دوازده سال کشمکش هسته ای ایران و غرب

ایران و اسرائیل؛ چگونه دو کشور متحد به دشمنان قسم‌خورده تبدیل شدند؟