آغاز محاکمه نخست وزیر پیشین تایلند

آغاز محاکمه نخست وزیر پیشین تایلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محاکمه ینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند روز سه شنبه در برابر دادگاه عالی این کشور آغاز شد. خانم شیناواترا بطور رسمی به افزایش مصنوعی قیمت برنج

آگهی

محاکمه ینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند روز سه شنبه در برابر دادگاه عالی این کشور آغاز شد. خانم شیناواترا بطور رسمی به افزایش مصنوعی قیمت برنج در جریان برنامه یارانه برنج و ضرر و زیان های میلیاردی در اثر سهل انگاری متهم است.

حامیان او معروف به پیراهن قرمزها می گویند که محاکمه او، ابزاری برای خلاص شدن از شر خانواده شیناواترا است. تاکسین برادر خانم شیناواترا نیز که متهم به سوء استفاده از مقام و جایگاه خودش است، تایلند را ترک کرده و در تبعید به سر می برد.

ینگلاک شیناواترا، نخست وزیر پیشین تایلند پیش از ورود به دادگاه خطاب به خبرنگاران گفت: «مایلم بگویم که به بی گناهی ام اطمینان دارم و با اعتماد به نفس و با ارائه مدارک و معرفی شاهدان به دادگاه می روم.»

یک سال پیش، ینگلاک شیناواترا با حکم دادگاه قانون اساسی و بخاطر سوء استفاده از قدرت از مقام نخست وزیر برکنار شد. در پی این تصمیم، اعتراضات گسترده ای در تایلند به وقوع پیوست که در نهایت به کودتای ارتشیان منجر شد.

در صورتی که خانم شیناواترا گناهکار شناخته شود، ده سال زندان در انتظار اوست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری اولین انتخابات عمومی تایلند پس از کودتای ۲۰۱۴ میلادی

جشن بزرگ هندوها در مالزی؛ باورمندانی که به نشانه توبه قلاب به پوست خود می‌زنند

دادگاهی در تایلند فردی را به اتهام اهانت به خانواده سلطنتی به ۵۰ سال زندان محکوم کرد