اصرار دولت اوکراین بر تروریست بودن دو اسیر روسی

اصرار دولت اوکراین بر تروریست بودن دو اسیر روسی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوکراین می گوید دو سرباز روسی که در شرق اوکراین دستگیر شده اند، روز سه شنبه در بیمارستانی نظامی در کی یف توسط ناظران بین المللی مورد بازدید قرار

آگهی

اوکراین می گوید دو سرباز روسی که در شرق اوکراین دستگیر شده اند، روز سه شنبه در بیمارستانی نظامی در کی یف توسط ناظران بین المللی مورد بازدید قرار گرفته اند.

در هنگام این بازدید رسمی که فیلمش منتشر شده، یکی از سربازان می گوید: «می خواهم از پزشکان و پرسنل بیمارستان که به من کمک کردند تا زنده بمانم تشکر کنم. دوست ندارم در رسانه ها باشم اما به خانواده ام می گویم که حالم خوب است و اینجا در امان هستم.»

سرباز دیگر هم می گوید: «دلم برای خانواده ام تنگ شده، برای همسرم.»

مشاور رئیس سرویس امنیتی اوکراین به خبرنگاران می گوید: «بخوبی مشخص شده که اینها سربازانی با ملیت روس هستند که در اوکراین حضور داشتند و برای دولت روسیه فعالیت می کردند. آنها به استناد ماده 258 قوانین اوکراین بازداشت شده اند.»

پس از مدتها درگیری میان روسیه و اوکراین در شبه جزیره “کریمه“، این دو کشور در ماه فوریه یک معاهده آتش بس امضا کردند. اکنون اوکراین با دستگیری این دو روسی در منطقه “لوهانسک“، ویدیوهایی را با صحبت های آنها انتشار داده که می گویند در حال انجام مأموریت برای روسیه بوده اند. اوکراین به این دو، اتهام “دست داشتن در عملیات تروریستی” زده است. این دو زندانی، به هنگام بازدید خبرنگاران بین المللی از زندان، از تکرار اداعای خود سر باز زده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

ماکرون خطاب به متحدان اوکراین: بزدلی را کنار بگذارید؛ باید با درک شرایط شجاعت داشته باشیم