Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ابراز نگرانی ظریف از وضعیت غیرنظامیان در یمن

ابراز نگرانی ظریف از وضعیت غیرنظامیان در یمن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حملات هوایی عربستان سعودی به یمن پس از پایان آتش بس پنج روزه از سر گرفته شد و جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان بامداد دوشنبه مواضع حوثی ها در شهر

آگهی

حملات هوایی عربستان سعودی به یمن پس از پایان آتش بس پنج روزه از سر گرفته شد و جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان بامداد دوشنبه مواضع حوثی ها در شهر عدن را بمباران کردند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با ابراز نگرانی از وضعیت یمن خواستار واکنش سازمان ملل متحد و ادامه گفتگوها برای ایجاد آتش بس در این کشور شد.

آقای ظریف در نشست خبری با همتای مجارستانی خود گفت: «هدف حملات در بسیاری از مواقع، مناطق غيرنظامی بوده و باعث تاسف است که این حملات ادامه می يابد و تاسفبارتر اينکه کمک های بشردوستانه که مردم یمن به آن نیاز مبرم دارند به آنها نمی رسد.»

ساعاتی پیش از این سخنان، یاسین عبدالله وزیر خارجه یمن دلیل از سرگیری حملات هوایی عربستان در کشورش را نقض آتش بس از سوی شبه نظامیان حوثی عنوان کرده بود.

عربستان سعودی و متحدان آن، حملات هوایی خود علیه شیعیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رییس جمهوری سابق این کشور را از شش هفته پیش آغاز کردند.

آتش بس پنج روزه و توقف بمباران ها در یمن به منظور کمک رسانی به مردم و با میانجیگری سازمان ملل متحد برقرار شد.

به گفته مقامهای این سازمان توزیع کمک های ارسال شده به یمن به دلیل درگیریها و تخریب زیرساختهای این کشور، بسیار دشوار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوثی‌های یمن از توانایی خود در حمله به اهدافی در دریای مدیترانه خبر دادند

شرکت امنیتی آمبری: موشک حوثی‌ها به یک نفتکش با پرچم پاناما اصابت کرد

تهدید فراتر از دریای سرخ حوثی‌ها: از این پس «تمام کشتی‌های عازم اسرائيل» را هدف می‌گیریم